TÜSİAV’dan “En Verimli Ticari Haber Gazetesi” ödülü

TÜSİAV Verimlilik Platformu tarafından her yıl düzenlenen “Verimlilik Ödülleri’nin bu yıl ki sahipleri belli oldu. 12 yıldır Ankara’da ticaretin nabzını tutan iş ortağımız Ticari Hayat’a, “En Verimli Ticari Haber Gazetesi” ödülü verildi.

27 Nisan 2017 Perşembe 19:48
TÜSİAV’dan “En Verimli Ticari Haber Gazetesi” ödülü
Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı’na bağlı (TÜSİAV) Verimlilik Platformu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Verimlilik Ödülleri” sahipleri belli oldu. 

Ödüllere layık görülen kurum, kuruluş ve kişiler, usta gazeteciler ve bilim adamlarından oluşan tecrübeli bir jüri tarafından belirlendi. Gecede ödül alan kurum ve kuruluşlar ise şöyle; Medya sektöründe; En Verimli Ticari Haber Gazetesi “Ticari Hayat” Mehmet Göktürk, En Verimli Yerel Gazete “Haber Vaktim Gazetesi” Osman Akdoğan, En Verimli PR Ajansı “CAB Medya” Cengiz Ural, En Verimli Sosyal Haber Ağı “Businessankara.com” Tolga Özek. 

Eğitim ve iş dünyası alanında: En Verimli Eğitim Kurumu “Ankara Üniversitesi” ödülü Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş’e, En Verimli Sivil Toplum Kuruluşu “TİSK” Genel Sekreteri Bülent Pirler’e, En Verimli Sağlık Kuruluşu ödülü “Güven Hastanesi’ne, En Verimli İşadamı Ödülü E-BERK A.Ş Özgür Savaş Özüdoğru’ya, En Verimli İşkadını ödülü Solita Güzellik İpek Tansel Uzunyol’a, En Verimli Firma ödülü ISISO Osman Zeki Sırcan’a, En Verimli Profesyonel Yönetici Ödülü SAMSUNG Erdem Erkul’a, En Verimli Denetim Firması ödülü Serkan Kumdakçı’ya, En Verimli Erkek İşçi ödülü Yener SAN LTD. ŞTİ Yusuf Sollar’a, En Verimli Kadın İşçi Ödülü Yener SAN. LTD.ŞTİ Elif Bingöl’e.

VELİ SARITOPRAK ÖZEL ÖDÜLÜ:
Ayrıca HHB EXPO Şule Dayangaç, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Cumhurbaşkanlığı Harekat Merkezi Sanayi Bakanlığı temsilcisi Dursun Balkan, HHB EXPO Şule Dayangaç ve Dentafine - Dr. Semih Süreyya Yazıcı ise “Veli Sarıtoprak Özel Ödülü”ne layık görülen isimler oldu. Gecede birçok iş adamı ve siyasi buluştu

Geceye Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve birçok siyasi ve iş dünyasından ünlü isim katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanı Kutlu Tamay, başta TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak olmak üzere emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkür ettikten sonra, “Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünkü gündemimiz olan verimlilik konusundaki şu sözlerini paylaşmak ve sözlerimi noktalamak istiyorum. ‘Çalışmak demek, boşuna yorulmak, terlemek demek değildir. Zamanın gereklerine göre bilim, teknik ve her türlü uygar buluşlardan azami derecede istifade etmek zorunludur.’ Mustafa Kemal Atatürk.” dedi. 

TÜSİAV Başkan Vekili Yılmaz Doğan da konuşmasında tüm katılımcılara teşekkür etti. 
Doğan, “Vakfımızın Verimlilik Platformu’nun düzenlemiş olduğu bu güzel etkinlikte verimlilik ile ilgili tanımlamaları ve verimliliğin önemini Platform Başkanımız Kutlu Tamay siz kıymetli misafirlerimize aktardı. Aynı şekilde aktararak siz değerli konuklarımızı yormak istemiyorum. Bildiğiniz üzere yakın bir süreçte TÜSİAV olarak genel kurulumuzu gerçekleştirdik. Yönetim kurulumuzda birbirinden değerli arkadaşlarımızla görev paylaşımı yaptık.1995 yılında kurulan Başkanımız Veli Sarıtoprak ve değerli üyelerimizin üstün çabalarıyla bugüne gelen TÜSİAV ülkemizin kalkınması ve refahı için çalışmaya devam edecektir. Bize verilen bu görevin bir bayrak yarışı olduğunu biliyoruz. Verilen bayrağı daha ileriye taşıyacak ve yücelteceğiz. Bizden sonra gelecek arkadaşlara şeref ve onurla teslim edeceğiz. Son otuz yılda hayatımızdaki her şey değişti. Bilgiye ulaşmamızdan bunu işlememize, tüketim alışkanlıklarımızdan yaşam biçimlerimize kadar çok büyük değişimler yaşıyoruz. Bence artık dünya daha hızlı dönüyor. Yürümek yerine koşmak zorundayız artık. Bu hızlı değişimi ve dünyayı anlamak, ülkemizi hak ettiği muhasır medeniyetler seviyesine taşıyabilmek için üretmek zorundayız. Teknoloji üretmeliyiz, katma değer üretmeliyiz, ürün üretmeliyiz, hizmet üretmeliyiz, bilim üretmeliyiz ve fikir üretmeliyiz… ama ne olursa olsun üretmeliyiz. 

Değişen ve dönüşen dünyaya ayak uydurmak daha da zorlaşacak. Kendimize yer bulabilmek için söz sahibi bir ülke olabilmek ve varlığımızı sürdürebilmek adına her birimiz bir şeyler üretmeliyiz. Bugün 119 yıllık Genaral Motors 14 yılda bu markayı geçen bir Tesla Otomobil Firmasıyla mücadelesi var. 13 yılda dünyanın en değerli firmalarından biri olan, hepimizin telefonundan hayatına giren Facebook gibi sosyal medya şirketleri var. Uzay konusunda en büyük enformasyona sahip NASA’nın yapamadığı uzaya roket gönderip geri döndürmeyi başaran bir Space X şirketi var. Uzayda maden çıkarıp dünyaya getirebilmek için kurulmuş ve çalışan şirketler var. Bunların mevzuatlarını düzenlemiş ülkeler var. Yapay zekâ var, robotlar var, adını koymadığımız yeni meslekler, iş kolları ve biçimleri var. Girişimcilik ruhu ile dünyayı dize getiren, değiştiren, dönüştüren yeni bir nesil var. 50 yılda yoktan kendi var etmiş, dünya devi olabilen ülkeler var. Önümüzde her türlü imkân ve örnek var aslında. Bütün bu değişimler sadece üreterek başarabileceğimiz, yakalayabileceğimiz bir gelecek var. İşte bizde bu bilinçle TÜSİAV ailesi olarak, 2017’yi milat olarak kabul ediyoruz. Her alanda üretmek için kolları sıvadık. Verimlilik Platformu gibi birçok platform teşkil ettik ve bunları yapılandırdık. Platformlarımız her alanda insanları bir araya getirerek çalışacak ve farkındalık yaratacaktır. Yeni bölge temsilcilikleri ekledik ve bütün bölge temsilciliklerimizi yapılandırdık. Ankara dışında da tüm Türkiye’de faaliyetler oluşturabilmek için çalışmalar yapıyoruz. Başkanımızın da vizyonuyla yeni hedefler belirledik. Sanayi 4.0’ın, üniversite sanayi iş birliğinin, sivil toplumun yarınını, marka ve patentin, imalat sektörünün, yatırım ve teşviklerin, girişimciliklerin, inovasyon ve Ar-geyi, kümelenmeyi ve üretimi hedeflerimize aldık. Bu konularda yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Değişime ve dönüşüme önce kendimizden başladık. Bütün bildiğimiz ezberleri bozuyoruz ve her şeyi yeniden kuruyoruz. En köklü değişime vakıf merkezimizden başladık. Yeni bir vakıf merkezi tesis ediyoruz ve daha geniş daha verimli fiziksel koşullarda çalışmak için kolları sıvadık. Bütün kurumsal yapımızı başkanımızın istediği gibi güncelliyoruz. Değerli yönetim kurulu arkadaşlarımız çok büyük çabalar sarf ettiler. Çalışmalarımızı yakın zamanda tamamlayacağız ve sizlerle paylaşacağız. TÜSİAV ailesi olarak sizlere daha çok dokunacak, hayatlarınızda daha çok yer kaplayacağız. Katkı sağlayacak herkesi vakfımız bünyesinde görmekten onur duyarız. Beni dinleme nezaketini gösterdiğiniz için tekrardan teşekkür ediyorum, zaman ayırıp geldiğiniz için vakfım ve şahsım adına minnettarım.” dedi.

“Başarının yolu çalışmaktan geçiyor”

Gece’de ‘Veli Sarıtoprak Özel Verimlilik Ödülü’ alan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, kendisini bu ödüle layık gören TÜSİAV’a ve tüm katılımcılara teşekkür etti ve Ankara’nın kaynaklarını Ankaralılar için verimli kullanacağını ifade etti. Yaşar, “Adı verimlilik. Verimlilik artık dünyanın üzerinde durduğu en önemli nokta. Çalışma hayatında, ekonomide, sosyal yaşamda kısacası her şeyde verimliliğin değeri artıyor. Ülkelerin, şirketlerin, ailelerin en başta üzerinde durması gereken konu. Ben belediye başkanlarımızın seçim öncesindeki vaatlerini, seçimden sonra yerine getirmeyip efendim ne yapayım ben borçlu belediye aldım serzenişinde bulunurlar. Ama şu bir gerçek ki olan kaynakla söz verdiğimiz işleri yapabiliriz. Başarı buradan geliyor. Bu ülkenin, belediyelerin, şirketlerin, ailelerin belirli kaynakları var. O kaynaklar içinde kalarak başarıyı elde edebilmek bugün hayat en önemli noktası. Hayatta kalmanın yolu da devlet gibi başka ülkelere, emperyalist güçlere ülkeni teslim etmeyeceksin. Önce kendi kaynaklarını verimli kullanacaksın, çarçur etmeyeceksin. Şirketler içinde böyle. Siz eğer dünya şirketleri gibi kaynakları verimli kullanabiliyorsanız, çalışabiliyorsanız dünya şirketleriyle aynı masada, eşit konumda oturabilirsiniz. Aile içinde böyle. Eğer elimizdeki kaynağı verimli kullanırsak dosta düşmana muhtaç olmadan yaşanabilir. İnşallah bunu başarırız. Başarının yolu çalışmaktan geçiyor. Yenimahalle’de bunu yapmaya çalışıyorum. Ticari hayatımda da bunu yaptım. İnşallah daha verimli bir Türkiye’de hep beraber yaşarız.” İfadesine yer verdi.

“Bu gururu ve onuru ömrümüzün sonuna kadar taşıyacağız”

Gece ödül alan bir başka belediye başkanı ise Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk oldu. Ertürk ödül için teşekkür ettikten sonra tüm katılımcıları selamladı. Ertürk, “Sizlere Tüm Kahramankazan halkının selam ve sevgilerini getirdik. Tarihe altın harflerle geçen bu şanlı ve destansı direnişimiz sonrasında ilçemizin TBMM tarafından, tüm partilerin oy birliği ile

‘Kahraman’ unvanına layık görüldüğünü sizlere anımsatmak isterim. 7’sinden 70’ine, seçilmişinden atanmışına, memurundan işçisine, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine müthiş bir direniş gösteren halkımız hak ettiği unvanı almıştır. Bu sadece Kahramankazanlıların kahramanlığı değil, tüm ülke insanının bir kahramanlığıdır. ‘Kahraman’ unvanı yalnızca bize değil, Kahramankazan’ın şahsında 81 il ve 957 ilçemize verilmiştir. Kahramankazan artık tüm Türkiye’yi temsil eden ve 80 milyon nüfusa sahip bir ilçe olmuştur. Bu gururu ve onuru ömrümüzün sonuna kadar taşıyacağız.” İfadesini kullandı.

“Eğitim ve verimliliğe öncelik tanıyor”

TÜSİAV Verimlilik Platformu ‘En Verimli Ticari Haber Gazetesi’ olarak bize de ödülüne layık gördü. Ödülü alan gazetemiz patronu Mehmet Göktür yaptığı konuşmada şöyle konuştu; “Bayanlar, baylar herkese iyi akşamlar diliyorum. Biz Ankara’da 12 yıldır yayın yapan Ticari Hayat isimli gazetenin yöneticisiyim. Gazetemiz de eğitim ve verimliliğe öncelik tanıyor. Sayın Veli Başkanımızda sağ olsun bu önceliğimizi fark etmiş ve bizi bu güzel ödüle layık görmüş. Çok teşekkür ederiz. Herkese iyi akşamlar dilerim.” dedi.

“Protokol katılımı beni çok memnun etti”

Ödül törenin ardından geceyi organize eden Kutlu Tamay ile kısaca görüştük. Katılımın yüksekliğinden dolayı çok memnun olduğunu ifade eden Tamay, “TÜSİAV Verimlilik Platformu olarak ikincisini düzenlediğimiz ‘Geleneksel Verimlilik Töreni’nde birlikte olduk. Çok güzel bir gece oldu katılım oldukça yüksekti. Özellikle protokol katılımı beni çok memnun etti. Gerçekten verimli olduğuna inandığım özel bir jüri tarafından değerlendirilen ödül sahipleri ödüllerine kavuştular bizlerde çok mutlu olduk. Verimlilik adına ve TÜSİAV adına çok özel bir gece oldu. TÜSİAV’ın ve platformumuzun adını duyurmaya ve bu doğrultuda koşmaya devam edeceğiz.” İfadesinde bulundu.

“Teşekkürü bir borç biliyorum”

Gecenin sonunda görüştüğümüz bir başka isim ise Aylin Nazlıaka oldu. Nazlıaka, “Özellikle uzun yıllardır Ankara’da stkların bir platform altında bir araya gelmesini sağlayan Sayın Veli Sarıtoprak’a çok teşekkür ediyorum. Bu akşam gerçekten burada çok değerli insanların bir araya geldiği ödül töreni oldu. Hiç şüphesiz verimlilik dediğimiz sadece ekonomik bir çıktı değildir. Verimlilik içerisinde insanı, doğayı, toprağı, sağlığı ve eğitimi de alan çok önemli bir olgudur. Bu yüzden böylesine önemli bir farkındalık kazandıran Verimlilik Platform’un da emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyorum. Başkentimiz hem iş dünyasında emeği olan, burada üreten, burada tüketen, burada istihdam yaratan bazı şirket yöneticileriyle birlikteydik hem de emektarlarıyla birlikteydik. Benim ödül verdiğim kişilerden ikisi örneğin bir fabrika çalışanlarıydı. Benim için onlara böyle bir ödülü taktim etmekte ayrıca çok değerli ve kıymetliydi. Bir sonraki dönemde de yine bu tarz motive edici, onure edici insanlara birlik beraberlik duygusunu geliştirici organizasyonların desteklenmesi adına elimden geleni yapacağım.” İfadesini kullandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »