Tuzhurmatu'daki intihar saldırısı

MHP Konya Başkanı Tarık Taşcı, Irak'ın Tuzhurmatu ilçesinde yapılan terör saldırısıyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

28 Haziran 2013 Cuma 1: 4
Tuzhurmatu'daki intihar saldırısı
MHP Konya Başkanı Tarık Taşcı, Irak'ın Selahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Taşcı, yaptığı yazılı açıklamada, uzun zamandır, Türkmen'lerin kimliği, varlığı ve birliğinin hedef alındığını, Türkmeneli'nin şiddet, zulüm ve suikast ablukasına alınıp, Türkmen kimliğinin ortadan kaldırılmaya çalışıldığını ifade etti.

Irak’ın demografik yapısının sarsılması amacıyla cinayet şebekeleri ve taşeron örgütlerin talimatla devreye girdiğini ifade eden Taşcı, şunları kaydetti:

"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, soydaşlarımızın sesini işitmesi ve bu kapsamda gereken tedbirleri alması elzemdir. Türkmeneli'ndeki soydaşlarımıza uygulanan asimilasyon politikaları ve bu politikaların uzantısı olan kanlı saldırıları nefretle lanetleniyor, kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türk milletinin ve tüm soydaşlarımızın başı sağ olsun."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »