20 Haziran 2018, Çarşamba

Tweet İçinde Tweet Dönemi Başladı!

Sosyal ağlar kullanıcılarına farklı deneyimler sunarak monotonlaşan kullanım deneyiminden farklı yöntemler sunmaya devam ediyor.

17 Haziran 2014 Salı 23: 7
Tweet İçinde Tweet Dönemi Başladı!
Sosyal medya paylaşımları konusunda yeni ve muhtemelen çok yakında büyük bir patlama yaşayacak bir yöntem daha sunuldu. Bu yöntemin adı Tweet içinde tweet.
 
Peki Tweet içerisinde tweet ne anlama geliyor?
 
Bu aslında Tweet atarken yazmış olduğunuz tweet’e embed yapmanızla gerçekleşen yeni bir paylaşım yöntemi. Bir nevi twetter’da yaşanacak olan “Inception” etkisi. Şuan sadece IOS veAndroid platformlarında kullanılabilen bu yöntem direkt olarak tweet’ler  ile yorum yapabilmenizi mümkün kılıyor.
 
Nasıl Tweet içerisinde tweet atılır?
 
Bu aslında oldukça basit bir yöntemle gerçekleşiyor. Öncelikle yazmakta olduğunuz tweet’in içerisinde eklemek istediğiniz tweet’in linkini kopyalayıp yapıştırıyorsunuz. Paylaşmak istediğinizde sistem yapıştırmış olduğunuz o tweet’in linki embed formundayken paylaş dedikten sonra tweet’e dönüşüyor.
 
Artık 140 Karakterle sınırlı değilsiniz!
 
Tweetter’ın en çok eleştirilen noktalarından bir tanesi olan 140 karakter sınırlaması da tweet içerinde tweet yöntemiyle bir nebze de olsa aşılmış olacak.

Milliyet
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »