Twitter'daki Erdoğan-İhsanoğlu fotoğrafının perde arkası

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun CHP ve MHP tarafından Cumhurbaşkanlığı için ''çatı aday'' olarak ilan edilmesinin ardından sosyal medyada bir fotoğraf ortaya çıktı.

2 Temmuz 2014 Çarşamba 1: 4
Twitter'daki Erdoğan-İhsanoğlu fotoğrafının perde arkası
Twitter'da paylaşılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlik dönemine ait fotoğrafta Erdoğan'ın sağında duran kişinin Ekmeleddin İhsanoğlu olduğu ileri sürülmüştü. Ancak o kişinin Ekmeleddin İhsanoğlu olmadığı ortaya çıktı. Fotoğrafta yer alan diğer kişiler de başkalarıydı...

Özellikle Twitter üzerinden yayılan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlik dönemine ait toplu fotoğrafta Erdoğan'ın sağında duran kişinin Ekmeleddin İhsanoğlu olduğu iddiası da yer aldı. Fotoğrafta, Erdoğan'ın yanındakinin İhsanoğlu olmadığını eski vekil Feyzi İşbaşaran yine Twitter'dan açıkladı.

İşbaşaran, fotoğrafta adı "İhsanoğlu" olarak geçen kişinin asıl kimliğini de açıkladı: DYP eski Milletvekili Mehmet Çebi.

Fotoğrafı görür görmez tanıdığını yazan İşbaşaran, Çebi ile 1991'de birlikte milletvekili olarak görev yaptıklarını da söyledi.

.Günlerdir sosyal medyada bu fotoğraftaki kişi @profdrihsanoglu diye propaganda yapıyorlar. Ayıp denilen birşey var. pic.twitter.com/oPDtCETOTD

— feyzi işbaşaran (@feyzi_isbasaran) June 30, 2014

14 Mayıs 2007'te vefat eden Çebi, Adalet Partisi'nde başladığı siyasi hayatında pekçok kademede yer almış, son olarak da 19. Dönem Doğru Yol Partisi'nde Samsun Milletvekili olarak görev yapmıştı.
 

TBMM Başkanı Çiçek: Fotoğraftaki ben değilim


Sadece İhsanoğlu değil, aynı fotoğrafta iki kişinin daha yanlış isimlendirildiği ortaya çıktı.

Fotoğrafta yer aldığı iddia edilen TBMM Başkanı Cemil Çiçek de, fotoğraftaki kişinin kendisi olmadığını söyledi.
 

Şevki Yılmaz ismi de yanlış


Fotoğrafta Şevki Yılmaz olduğu iddia edilen kişinin isminin de yanlış yazıldığı anlaşıldı.

Şevki Yılmaz'ın 'Fotoğraftaki ben değilim. Haydar Baş olabilir' dediği iddia ediliyor.

CNNTÜRK
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »