Uçak bilet fiyatlarına sınırlama getirliyor

Karayollarındaki tavan ve taban fiyat uygulamasının benzeri havayollarına da geliyor. Buna göre uçak biletleri belirli bir fiyatın üzerine satılamayacak.

18 Ağustos 2013 Pazar 21:56
Uçak bilet fiyatlarına sınırlama getirliyor
Türkiye’nin karayolu, demiryolu, denizcilik, havacılık ve haberleşme sektörüne ait 2023 hedeflerinin tartışılacağı 11. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şurası’nın tanıtım toplantısı Anadolu Hisarı’ndaki kıyı Emniyeti Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, havayolu taşımacılığında bilet fiyatlarına tavan fiyat sınırlaması getirilebileceğini söyledi. Bayram ve özel günlerdeki fırsatçılığa izin vermeyeceklerini söyleyen Yıldırım, "Karayollarındaki gibi bir düzenleme uçaklar için de yapılacak, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü konuyla ilgili çalışmalara başladı." dedi.

Bakan Yıldırım, "İş fırsatçılığa dönüşürse, aynen bu maça giderken bilet bulmaya benzer. Bu konuda kural var. Bu kuralları daha etkin hale getirmek istiyoruz. Piyasalara müdahale etmek en son tercih edilecek bir iştir. Piyasa kendi makul anlayışı içerisinde dengesini bulması lazım.” dedi.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »