UEFA'da umut ışığı

Aziz Yıldırım'ın avukatı Köksal Bayraktar, verilen karar sonrasında UEFA'nın da kararını gözden geçirmesi için başvuracaklarını belirtti.

24 Haziran 2014 Salı 5: 3
UEFA'da umut ışığı
13. ağır ceza mahkemesinin verdiği yeniden yargılama kararı, Fenerbahçe camiasında yüzleri güldürürken, Avrupa Kupalarına katılma açısından da yeni bir umut ışığı oldu. Aziz Yıldırım'ım avukatı Köksal Bayraktar gereken her şeyin yapılacağını belirtti.

İşte Bayraktar'ın açıklaması;

"İstanbul'da yargılama yapılırken mahkemenin olağan dışı bir mahkeme olduğunu, ses kayıtlarının bizim tarafımızdan da incelenmesi gerektiğini defalarca söyledik. Ama bunlar dikkate alnımamıştı. Yargıtay da bunları dikkate almadan kararı onadı. Böylece hak yerini buldu. Çok geç de olsa yapılan yargılama ve üzerinde durulan delillerin hukuk tarafından doğrulanmadığı tespit edildi"

"Bundan sonra mahkeme bir gün verecek. Duruşma günü tespit edecek. Duruşma gününde yeniden yetki meselesi ortaya konabilir. Spor mahkemesi ya da Ağır Ceza Mahkemesi olabilir. En önemlisi şu. Telefon kayıtlarını hukuka uygun kabul etmediğiniz zaman, ki mahkeme bu kararıyla kabul etmediğini söyledi. Böylecek delil ortadan kalkacak. Delil yok."

"BAŞVURUDA BULUNACAĞIZ"

"3 Temmuz'da başlayan süreçte esas deliller telefon konuşmalarıydı. Başka bir şey değildi. Ama en önemli delili mahkeme telefon konuşması kabul etti. Telefon konuşmalarını İstanbul Ağır Ceza Mahkmesi şu an delil olarak kabul etmediğinde, onları dosyadan çıkartırsanız geriye bir şey kalmıyor. Fenerbahçe davasında geçerli delilin olmadığını, tek bir delilin bulunmadığını mahkeme ileride tespit edecek. Bu da bir gerçek."

"Avrupa'da UEFA'nın kararını bundan sonra yendien gözden geçirmesi için ve Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'nin avukatları olarak başvuruda bulunacağız."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »