​Uğur Mumcu, Ankara'da törenle anıldı

GAZETECİ yazar Uğur Mumcu, öldürülüşünün 22'inci yılında, suikaste uğradığı ve adı verilen sokaktaki evininin önünde törenle anıldı.

24 Ocak 2015 Cumartesi 23: 8
​Uğur Mumcu, Ankara'da törenle anıldı
Uğur Mumcu'nun suikaste uğradığı alandaki anma törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, milletvekilleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kılıçdaroğlu, ilk önce Mumcu'nun evini ziyaret ederek burada eşi Güldal Mumcu, kızı Özge Mumcu ve oğlu Özgür Mumcu ile bir süre görüştü. Kılıçdaroğlu, daha sonra Mumcu ailesi ile "Faili Meçhuller Anıtı"na kırmızı beyaz karanfillerden oluşan bir çelenk koydu. Mumcu ailesi ile Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu'nun anıtına karanfil ve yaktıkları mumları bıraktı.


Tören, Mumcu anısına saygı duruşunda bulunulmasıyla son bulurken, törene gelen vatandaşların bugüne kadar suikast düzenlenerek öldürülen ve olaylar sırasında hayatını kaybeden bir çok kişinin fotoğraflarını taşıdığı görüldü. Anmaya katılan vatandaşlar ellerinde 'Unutmadık' ve 'Kalbimizdesin' yazılı pankartlar taşıdı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »