Ünal Aysal'dan Hajrovic iddiası

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, kulübü FIFA’ya şikayet eden ve tazminat davası açan İzet Hajrovic konusunda son sözü söyledi

30 Haziran 2014 Pazartesi 18: 7
Ünal Aysal'dan Hajrovic iddiası
Mayıs ayında alacaklarının ödenmemesi üzerine ülkesine kaçıp G.Saray’ı FIFA’ya şikayet eden ve 4.8 milyon Euroluk fesih bedeli ile tazminat davası açan Hajrovic konusunda Ünal Aysal konuştu.

Başkan Ünal Aysal, ocak ayında 3.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında alınan Izet Hajrovic’teki krizin kulüp profesyonellerinin yaptığı ihmal nedeniyle ortaya çıktığını belirtti.

Aysal, yaşananları şöyle anlatırken, “Menajeri, alacaklarının ödenmesi için ihtar çekiyor. Bunun 1 haftada cevaplanmaması üzerine sorun çıkıyor. Yönetimden değil, mali departman ile futbol şubesi arasındaki iletişim sıkıntısından kaynaklı bir sorun” dedi.

'PROFESYONELLERİN HATASI VAR'

Gerekeni yaptığını belirten Aysal şöyle devam etti: “Evet, burada profesyonellerin ihmal ve hatası var. Farkında olmadan bazı çalışanlarımız ihmallere imza atabiliyor. Zamanında ihtar bana iletilse oyuncunun 400 bin Euro olan parasını hemen yatırır, bu hatanın oluşmasına izin vermezdim. Nitekim durum bize intikal eder etmez aynı hafta içinde oyuncu ve menajere tüm bedeller ödendi. Futbolcunun menajeri de kötü niyetli. Her kulüpte de böyle olaylar yaşanabiliyor.”

“GEÇİÇİ LİSANS DA YOK, TRANSFERDE”

Ünal Aysal, Werder Bremen’in almak istediği Hajrovic için FIFA’nın geçici lisans verdiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtip, “Bu konuyu araştırdık. Böyle bir gelişme FIFA’da şu an yok. Bu maksatlı ortaya atılan bir iddia. Ayrıca Alman kulübünün, yüzde 100 haklı olduğu kanıtlanmamış, kulübü ile ihtilaf halinde olan bir oyuncuyu bize danışmadan kadrosuna katmaz. Werder Bremen ya da bir Alman kulübü etik olarak böyle bir transfer girişiminde bulunmaz” yorumunu yaptı.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »