Ünlü baklavacı için flaş karar!

Hasan Gültekin Gaziantep Baklavacısı markası ile faaliyet gösteren iki şirket FETÖ/PDY soruşturması kapsamında TMSF`ye geçti. Şirketlerin yeni yönetimi de belirlendi.

6 Nisan 2017 Perşembe 18:21
Ünlü baklavacı için flaş karar!
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgüte mali destek sağladıkları iddiasıyla 850 şirket  TMSF'ye  devredildi. TMSF'nin internet sitesinde yer alan listeye iki şirket daha eklendi. Hasan Gültekin Gaziantep Baklavacısı markası ile faaliyet gösteren Lezzet Mağazacılık ve Yiyecek San. Tic. A.Ş. ve Büyük Avrasya Lezzetli Tatlar Gıda San. Tic. Limited Şti. ile ilgili kararı ise İstanbul Sulh Ceza Hakimliği aldı.
 
Hasan Gültekin Gaziantep Baklavacısı'nın şubeleri arasında Baklavacı Faruk Güllüoğlu markası ile hizmet veren Şirinevler’deki 5 katlı binada bulunuyor. 

FETÖ soruşturması kapsamında Faruk Güllü tutuklanırken, Baklavacı Faruk Güllüoğlu TMSF denetimine geçmişti.
 
Hakimlik kararında, bu  şubelerin, Faruk Güllü’den Hasan Gültekin’e geçişi ‘mal kaçırma’ girişimi olarak değerlendirdi. Devir işlemi, 15 Temmuz darbe girişiminden iki hafta önce gerçekleşmişti. Şirketin ticaret sicil gazetesi kayıtlarına göre  Hasan Gültekin’den sonra da bu şirketler İlhami Şahin’e devredildi. Tüm bu devir işlemleri muvazalı işlem olarak görüldü.
 
Söz konusu şirketlerin TMSF’ye geçişi sonrası yeni yönetim belirlendi. Kağıthane Kaymakamı Hasan Güç yönetim kurulu başkanı olurken, Doğan Alantar, Abdullah Ercan, İsmail Güler, M. Alperen Gökhan ve Habil Yazıcı şirketin yönetim kurulu üyeleri olarak atandı.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »