18 Haziran 2018, Pazartesi

Ünlü iş adamı ve eşini hizmetçileri öldürdü

İplik markası Ören Bayan’ın eski sahiplerinden Jak Karako (77) ile eşi Georgia Karako(69)’un katil zanlısı olduğu iddia edilen Özbekistan uyruklu karı koca hizmetliler polis tarafından Fatih’te yakalandı.

23 Ağustos 2014 Cumartesi 21:25
Ünlü iş adamı ve eşini hizmetçileri öldürdü
Cinayet Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelilerin cinayeti itiraf ettikleri öğrenildi. Şüphelilerin iki aydır alamadıkları maaşlarını istediklerinde “Maaşlarınızı vermeyeceğiz. Kırıp döktüklerinize sayacağız" cevabını alınca cinayeti işledikleri öğrenildi.

Balmumcu Itri Sokak, Mediko 2 sitesinde dün öğle saatlerinde meydana gelen olayda Jack Karako ile eşi Georgia Karako'dan haber alamayan oğullarının aynı sitede oturan komşularını arayarak yardım istediği belirlendi. Komşularında kapıyı çalmalarına rağmen içerden ses alamamaları üzerine polisi aradıkları öğrenildi.

Olay yerine gelen polis ekiplerinin saat 14.00 sıralarında kapıyı kırarak içeri girmesiyle yaşlı çiftin evin üst katında bulunan yatak odasında bıçaklanarak öldürüldükleri belirlendi.

Polis tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada evde bulunan karı koca iki bakıcının ortada olmadığı öğrenildi. Cinayet Şüphelisi olarak aranmaya başlanan şüpheliler Fatih’te gözaltına alındı. Özbekistan uyruklu oldukları öğrenilen F.Y.(28) ile eşi G.Y.(27) cinayet büro amirliğinde sorguya alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulanan şüphelilerin cinayeti iki aylık maaş alamadıkları için işlediklerini söyledikleri öğrenildi. Şüphelilerin kendilerini yakalayan polislere iki aydır alamadıkları maaşlarını patronlarından istediklerini söyleyerek “Para memlekette olan çocuğumuz için lazımdı. Ancak parayı isteyince bizi terslediler. Maaşımızı vermeyeceklerini, evde kırıp döktüklerimize sayacaklarını söylediler. Bunun üzerine cinayeti işledik" dedikleri öğrenildi.

Sorgularına devam edilen şüphelilerin öğleden sonra adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.

SUÇ ALETLERİ KABATAŞ'TA ARANDI

Beşiktaş'taki evlerinde öldürülen Georgia Karako ve eşi Jak Karako'nun katil zanlılarının attıklarını söyledikleri bıçak, Kabataş sahilinde dalgıç polisler tarafından arandı.
Yaklaşık bir saat deniz dibinde bıçak arayan dalgıçlar 4 bıçak ile 2 tornavida buldu. Bulunan bıçak ve tornavidalar delil torbasına konularak Polis Kriminal Laboratuvarına götürüldü. Burada yapılacak incelemenin ardından herhangi bir suçta kullanılıp kullanılmadığı belli olacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »