Ünlü rapçi Ezhel ilk duruşmada beraat etti

"Ezhel" ismini kullanan rap şarkıcısı Sercan İpekçioğlu'nun "uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendirme" suçundan yargılandığı davanın ilk duruşmasında tahliyesine karar verildi.

19 Haziran 2018 Salı 20:41
Ünlü rapçi Ezhel ilk duruşmada beraat etti
Anadolu 44. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık  Sercan İpekçioğlu ile avukatları katıldı. Duruşmayı, İpekçioğlu'nun ailesi ile  çok sayıda hayranı da izledi.

 Kimlik tespiti yapılan sanık İpekçioğlu, bekar ve lise mezunu  olduğunu, müzisyenlikle uğraştığını aylık ve gelirinin de 100 bin lira olduğunu  söyledi.

Savunmasını yapan sanık İpekçioğlu, "Öncelikle fotoğrafla başlamak  istiyorum. Ankara Kızılay'da bir arkadaşımın giyim mağazasına arada bir giderim.  Orada otururken bahçede bitki gördüm. Hint keneviri olduğunu anladık. Söktük. O  ara aklıma bu bitkiyle resim çektirmek geldi. Resim çekindim. Altına da eski bir  şarkı sözü Selahattin Özdemir'in esrar perdesi adlı şarkı sözünü yazdım ve  muziplik olsun diye paylaştım." diye konuştu.

"Geceler" isimli parçasında ise gecenin karanlığından, gizeminden  bahsettiğini aktaran İpekçioğlu, şöyle konuştu:

"Bunu sanatsal faaliyet kapsamında Türkiye'de çekilecek olan bir  diziye müzik olarak yaptım. Bu parçada uyuşturucu madde kullanmaya özendirmeye  kastım yoktur. Benim 'Yarınımız Yok' diye bir parçam daha var. Burada  uyuşturucunun zararlarını anlattım. Kullanıldığı takdirde ölüme neden olduğu  temasını işledim. Gençleri uyuşturucuya teşvik değil, hayata bağlayıcı sözler.    Suç işleme kastıyla hareket etmedim. Eserlerim tamamen benim hayal ürünümdür.  Suçsuzum. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum."

 İpekçioğlu'nun avukatı Fuat Ekin de iddianamede iki eylemden  bahsedildiğini anlatarak, "Biri espri olsun diye paylaşılmış bir fotoğraf ve  'Geceler' isimli fantastik bir vampir hikayesinden ibarettir. İddianamede  düzenlenen eylemin yaptırımı ağırdır. Sanık üzerine atılı suçu işlememiştir.  Beraatine ve tahliyesine karar verilmesini talep ediyorum." şeklinde konuştu.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »