Ünlü yönetmen Kemal Uzun vahşice öldürüldü! Katilin kimliği şok etti...

Ünlü yönetmen Mustafa Kemal Uzun, çevirdiği dizilerde figüran olarak oynattığı O.A. isimli bir şahıs tarafından bıçaklanıp başına beyzbol sopasıyla vurularak öldürüldü. Şüphelinin "Rol almak için onun her dediğini yaptım" dediği de öğrenildi. Bu arada olaya dair güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde zanlı otomobille merdivenlerden inmeye çalışırken görülüyor.

11 Aralık 2017 Pazartesi 17:16
Ünlü yönetmen Kemal Uzun vahşice öldürüldü! Katilin kimliği şok etti...
Şile Çavuşpaşa Mahallesi'nde yaşanan olay gece saat 02.00 sıralarında, yapılan bir ihbarla ortaya çıktı. Gelen ihbar üzerine adrese giden ekipler kilitli olan adresin kapısını kırarak içeriye girdi.

İçeride korkunç manzarayla karşılaşan polis yönetmen Uzun’u ölü halde buldu. Ceset üzerinde yaptığı ilk incelemede ünlü yönetmenin başına beyzbol sopasıyla vurularak ve bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti. Ünlü yönetmenin özel eşyaları üzerinde inceleme yapan polis cep telefonu ve cüzdanı ile otomobilinin çalındığinı tespit etti.

Olay sonrası harekete geçen Cinayet Masası ekipleri etraftaki kamera görüntülerini incelemeye aldı. Görgü tanıklarının ifadesina başvuruldu. Cinayeti ünlü yönetmenin yönettiği dizilerde figüran olarak oynattığı O.A’nın gerçekleştirdiği belirlendi. O.A, Beylikdüzü’nde gözaltına alındı. Üzerinden Uzun’un cep telefonu çıktı. Cüzdanı nereye attığını hatırlamadığını söyleyen İ.A’nın verdiği bilgiyle yönetmenin otomobili de bulundu.

İŞTE İLK İFADESİ: KAFASINI BEYZBOL SOPASIYLA EZMİŞ

sayiş Şube Cinayet Büro Amirliği’nde sorgulanan O.A, ifadesinde, “ Dün öğlen saatlerinde Şişli'de bir kafede Mustafa ile biraz sohbet ettikten sonra Şile’ye bir balık restorana gittik.  Daha sonra Uzun’un evine geçtik. Burada alkol aldık. Sohbet sırasında aramızda tartışma çıktı. Çok öfkelendim, bıçakladım, daha sonra da beyzbol sopasıyla başına vurdum.” dedi. 

19 yaşındaki O.A ilk ifadesinde “Önce Şişli’de bir mekanda alkol aldık. Daha sonra Şile’ye geldik. Burada da bir balık restoranına gittik. Burada da içki içtik. Sonra eve gittik içki içmeye devam ettik. Bana sürekli içki içiriyordu. Tartışmaya başladık.” diyerek olayı anlattı. 

KAFASINI EZMİŞ

O.A'nın cinayeti anlatmasının ardından yönetmenin evine giden polis, yönetmen Uzun’u olduğu şekilde yatağında kalbine bıçak saplanmış ve beyzbol sopasıyla kafası ezilmiş olarak buldu.

Öte yandan, cinayeti işleyen O.A.’nın olaydan sonra Uzun’un aracıyla kaçtığı o anlara ait güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, zanlı Uzun’un aracıyla cadde üzerinde bir süre seyir ediyor. Ardından da araçla merdivenlerden aşağıya inmeye çalışıyor. Bir süre merdivenlerden gitmeyi deneyen zanlının daha sonra aracı bırakıp kaçtığı görülüyor. O esnada merdivenlerden yukarıya da bir vatandaş yürüyor. 

ROL TARTIŞMASINDAN DOLAYI ÖLDÜRDÜ

 Olaydan sonra polis merkezine teslim olduğu öğrenilen O.A.’nın Cinayet Büro Amirliği'nde verdiği ifadede, yönetmen Uzun ile aralarında rol tartışmandan dolayı tartışma çıktığını söylediği, Uzun’un kendisine başka dizi ve filmlerde rol vereceğini söylediği ancak rol vermemesinden ötürü alkolün de etkisiyle kavga çıktığını ifade etti.

ÖLDÜRÜLEN YÖNETMENİN AĞABEYİ KONUŞTU

Ünlü yönetmenin ağabeyi Fazıl Uzun, acı haberi sabaha karşı aldığını söyledi.  Mustafa Kemal Uzun'un tek kardeşi olduğunu ve konuşacak durumda olmadığı söyleyen Fazıl Uzun şu ifadeleri kullandı: "Sabaha karşı 05.00 gibi haber geldi. Hemen atladık geldik ve bu korkunç olayla karşılaştık. Hiçbir şey söyleyemiyorum. Tek kardeşimdi".
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »