28 Mayıs 2018, Pazartesi

Ürdün idamlara hazırlanıyor

Terör örgütü IŞİD'in Ürdünlü pilotu diri diri yaktığına ilişkin görüntülerin ardından Ürdün Medyadan Sorumlu Devlet Bakanlığı açıklama yaptı. IŞİD'in Ürdünlü pilota karşılık salıverilmesini istediği, Ürdün cezaevlerinde bulunan üst düzey IŞİD üyelerinin idam edileceği duyuruldu.

4 Şubat 2015 Çarşamba 3:57
Ürdün idamlara hazırlanıyor

Terör örgütü IŞİD’in Ürdünlü Pilot Muath al-Kasaesbeh’i demir bir kafesin içinde diri diri yakarak öldürdüğünü gösteren videoyu yayınlamasının ardından, Ürdün Kralı Abdullah Amerikaziyaretini yarıda kesti ve Ürdün’e dönme kararı aldı. 
 
Ürdün Genel Kurmay Başkanı da pilotun ailesine çocuklarının IŞİD tarafından öldürüldüğünü haberini verdi.
 
Devlet televizyonu ise pilotun öldüğünü doğrulayarak infazın bundan bir ay önce 3 Ocak’ta gerçekleştirildiğini iddia etti. 
 
Ürdünlü vatandaşlar bu gelişmeler üzerine Amman’da sokaklara döküldü ve Ürdün’ün elinde tuttuğu IŞİD üyelerinin idam edilmesi için gösteri düzenliyor. 
 
IŞİD’in serbest bırakılmasını istediği IŞİD militanlarının idam edilmek üzere başka bir hapishaneye gönderildiği iddia ediliyor.
 
İDAM EDİLECEKLER
 
Ürdün Medyadan Sorumlu Devlet Bakanlığından, IŞİD'in, Ürdünlü pilot  Muaz el-Kesasibe'yi öldürmesinin ardından, arasında örgütün pilot karşılığında  salıverilmesini istediği Sacide el-Rıvaşi ile "Ebu Huzeyfe" lakaplı Ziyad  Kerbuli'nin de bulunduğu Ürdün hapisanelerindeki üst düzey IŞİD mensuplarının  idam edileceği bildirildi.
 
DİRİ DİRİ YAKILARAK ÖLDÜRÜLDÜ 
 
Ürdünlü pilot Muath al-Kasaesbeh’e ait olduğu iddia edilen videoda, demir kafesin içine kapatılan bir kişiyi canlı canlı yaktığı görülüyor. 24 Aralık’tan bu yana IŞİD tarafından esir tutulan Ürdünlü Pilot Muath al-Kasaesbeh’in infaz görüntüleri olduğu iddia edilen bir video yayınlandı.
Vahşet görüntüleri içeren videoda demir kafesin içine kapatılan turuncu kıyafet giydirilen bir kişi canlı canlı yakılarak infaz edildi. 
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »