23 Haziran 2018, Cumartesi

Ürdünlüler'den Türkiye'ye teşekkür

Eski Ürdün Vakıflar Bakanı Muhammed Nuh, Gazze'ye desteğinden ötürü Başbakan Erdoğan'a ve Türk halkına teşekkür etti.

16 Temmuz 2014 Çarşamba 16:58
Ürdünlüler'den Türkiye'ye teşekkür
Sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve eski siyasetçilerin de katıldığı cenaze namazında yapılan duada, "İsrail'in kalbine ulaşıncaya kadar Filistin direnişinin devamı" ile hayatını kaybeden Filistinliler için rahmet dilendi. 

Gıyabi cenaze namazına katılan Eski Ürdün Vakıflar Bakanı Muhammed Nuh, Arap ve İslam toplumlarını, Filistin'le dayanışmaya ve Gazze'ye yardım göndermeye çağırdı. Nuh, Türkiye'nin Gazze'ye desteğinden ötürü müteşekkir olduğunu belirterek, "Gazze'ye karşı tutumundan ve desteğinden ötürü Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türk halkına teşekkür ediyoruz" dedi.

Ürdün İşçi Sendikaları Birliği Başkanı Haşim Ebu Hasan da İsrail'in çocuk, kadın ve yaşlı ayırt etmeksizin Gazze'de katliam yaptığını ve sivillerin evlerini yıktığını ifade ederek, Gazzeliler için 3 gün önce başlattıkları kan bağışı kampanyasını hatırlattı.

Kan Bankası Koordinatörü Dr. Basem Kisvani ise bağışın 370 üniyete ulaştığını aktararak, listede kan vermek isteyen çok sayıda Ürdünlünün bulunduğunu söyledi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »