18 Şubat 2019, Pazartesi

Ürküten harita! Sibirya soğuğu Türkiye'ye iniyor

Hava sıcaklığının eksi 27 dereceye kadar düştüğü Avrupa'da Polonya ve Fransa'da can kayıpları var. İtalya'nın başkenti Roma altı yıl sonra bu sabah beyaza büründü, ülkede birçok kentte okullar tatil edildi. Roma'nın en önemli sembolü tarihi Collesium da bugün ziyaretçilere kapatıldı. Sibirya soğukları Perşembe günü Türkiye'ye ulaşıyor. Yayınlanan son harita, yaşlı kıtanın tümünün buz tutacağını gösteriyor.

26 Şubat 2018 Pazartesi 17: 1
Ürküten harita! Sibirya soğuğu Türkiye'ye iniyor
Kuzey Yarımküre kış mevsiminin son günlerine aşırı soğuklar ve kar yağışlarıyla girdi. Avrupa'yı saran Sibirya soğuklarında çok sayıda can kaybı var. Bazı ülkelerinde hava sıcaklıkları gündüz eksi 10 derecenin altına düştü.

Polonya'da iki kişi hayatını kaybetti, Romanya'da birçok okul tatil edildi. İngiltere'nin başkenti Londra, bu sabah güne kar yağışıyla başladı.

İtalya'nın başkenti Roma bu sabah beyaza büründü, uluslararası haber ajansları çok sayıda fotoğraf geçiyor. Roma'nın yanı sıra birçok kentte okullar tatil edildi. Yolların temizlenmesi için ordu göreve çağrıldı.

Kar yağışı nedeniyle kapatılan yerler arasında, İtalya'nın en önemli sembolü tarihi Collesium da bulunuyor.

Roma'ya altı yıl sonra ilk kez kar yağdı, Fiumicino Leonardo da Vinci Havalimanı'ndaki uçuşlarda sorunlar yaşanıyor.

Venedik'te şiddetli rüzgar sebebiyle Özgürlük Köprüsü'nde bir sütun yola devrildi. Köprü, saatler süren çalışma sonucunda tekrar trafiğe açıldı.

İtalya'da dün akşam oynanması gereken Juventus-Atalanta maçı kar nedeniyle ertelendi.

Sıcaklık eksi 27'ye indi
Almanya'nın kuzeyindeki Hamburg'da hava sıcaklığı eksi 27 dereceyi gördü.

Göl dondu
Macaristan'daki Balaton Gölü aşırı soğuklar nedeniyle buz tuttu.

Belçika'da ise şiddetli soğuklara karşı 'sarı alarm' ilan edildi.

Fransız Alplerinden de ölüm haberleri geliyor. Avoriaz kayak merkezinde bir uçurumdan düşen 10 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi. Bir İngiliz kayakçı da yakın bölgede aynı kaderi yaşadı.

Türkiye'ye geliyor
Soğuk hava dalgası, Türkiye'ye hafta ortasında ulaşacak. Birçok bölgede kar beklenirken, megakent İstanbul'da da Perşembe günü kar yağışı görülebilir.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »