Uşaklı maratoncu çiftçiden yeni bir başarı

Akın Yeniceli, Türkiye'yi temsilen katıldığı 11. Uluslararası Almanya Baerenfels Trail Maratonu'nda birinci oldu

18 Temmuz 2014 Cuma 4:43
Uşaklı maratoncu çiftçiden yeni bir başarı
Uşak'ta çiftçilik yaptığı köyde traktör ve çoban köpekleriyle yarışırken keşfedilen Akın Yeniceli, Türkiye'yi temsilen katıldığı 11. Uluslararası Almanya Baerenfels Trail Maratonu'nda kendi klasmanında ve yaş kategorisinde birinci olarak çifte madalya kazandı. 

Uşak Belediye Spor Kulübü Sporcusu Yeniceli, Almanya'daki yaklaşık 65 kilometrelik maratonda, 261 sporcuyu geride bırakarak birinciliğe ulaştı. En yakın rakibine yaklaşık 10 dakika fark atan 27 yaşındaki Yeniceli, dağlık alanlarda ve zorlu patikalarda gerçekleştirilen yarışmayı 5 saat 59 dakikada tamamladı. 

Memleketi Uşak'a dönen ve sponsoruyla basın toplantısı düzenleyen Yeniceli, 3 branşta yapılan maratona 60 sporcunun katıldığını belirtti.

Katıldığı 64,8 kilometrelik koşuda, 262 sporcu bulunduğunu ve yarışların dağlık alanlarda yapıldığını anlatan Yeniceli, şunları söyledi:

"Şimdiye kadar 58 madalyam vardı. Bu ikisiyle birlikte 60'a yükseldi. Bundan sonra da maratonlara katılmaya devam edeceğim. Yurt dışında iki yarış var. Fransa'da düzenlenecek dünyanın en seçkin maratonlarından 240 kilometrelik Ultra Trail du Mont Blanc ile İtalya'da düzenlenecek 100 kilometrelik bir maratona katılacağım. Bunun yanı sıra Dumlupınar'da yapılacak 30 Ağustos Zafer Koşusu'na ve kasım ayında düzenlenecek 35. Kıtalararası Avrasya Maratonu'nda koşacağım. Bana destek olan sponsorum Mehmet Sesli ağabeyime çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki yarışmalarda da birinci olup, Türkiyemizi ve kentimizi en iyi şekilde temsil ederim."  

Akın Yeniceli'nin sponsoru Mehmet Sesli de sporcuyu tebrik ederek "Uşak'ımızı gururla temsil etti. İmkansızlık içinde kendi çabalarıyla bir yerlere geldi. Bundan sonraki koşularında da elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz" dedi. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »