Üsküdar denizi!

İstanbul'da şiddetli yağışlarda görmeye alıştığımız görüntü yine oluştu. Üsküdar, denizle birleşti!

19 Temmuz 2014 Cumartesi 21:23
Üsküdar denizi!
İstanbul'da etkili olan sağanak yağış Üsküdar'da sahil yolunu taşırınca deniz ile karanın adeta birleşmesine neden oldu. Araçlar olduğu yerde kalırken, yayalar ise nehire dönen yolda karşıdan karşıya geçmekte zorlandı. Selin denize birleştiği yerde şelale görüntüsü oluştu.

İstanbul'da saat 09.00 sıralarında sağanak yağış etkili oldu. Yağışın en etkili olduğu yerlerden biri de Üsküdar sahiliydi. Yağmur nedeniyle sahil yolu nehire dönüştü. Dize kadar çıkan su döküldüğü yerde karayla denizin birleştiği görüntüsü verdi. Sahil yolunda hem yaya hem araç trafiği felç oldu. Araçlar suyun yüksekliğinden dolayı olduğu yerde kaldı. Hareket edemeyen araçların sürücüleri de arabalarının içinde beklemek zorunda kaldı.

Acelesi olan yayalar ise nehire dönen yolda karşıdan karşıya geçmek için zorlu mücadele verdi. Kimi arkadaşının elinde tutarak birbirine destek olurken kimi de akıntıya karşı güç bela direnerek karşıya geçti.
 

ŞELALE OLUŞTU


Sel sularının denize döküldüğü yerde şelale oluştu. Vatandaşlar karşıdan karşıya geçmekte zor anlar yaşadı. Bu sırada gelen ekipleri rögar kapaklarını açmaya çalıştığı gözlendi.

Küçük bir çocuğun bisikletiyle sel sularından geçmeye çalışması vatandaşların yürekleri ağıza getirdi. Çevredeki vatandaşların uyarılarıyla annesi çocuğu bisikletten indirerek elini tuttu. Bir kadının ise ıslanmaması için ayaklarına poşet geçirdiği görüldü.

Yaklaşık bir saat süren sağanak yağışın durmasının ardından hayat normale döndü.

Cengiz ÇOBAN-İSTANBUL-DHA
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »