Uysal: "Kamunun kaynaklarıyla siyasal sadakat satın alındı"

Seçim bölgesi olan Afyonkarahisar'da mazbatasını alan İYİ Parti Milletvekili ve DP Genel Başkanı Uysal, "Kamunun kaynaklarıyla siyasal sadakatin satın alındığı bir sürece hepimiz şahidiz" dedi.

2 Temmuz 2018 Pazartesi 18:14
Uysal: "Kamunun kaynaklarıyla siyasal sadakat satın alındı"
İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, mazbatasını aldı.

İYİ Parti ve Demokrat Parti teşkilatlarının yalnız bırakmadığı Uysal, mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. Seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Uysal, "Yoksulluğa mahkum ederek, kamunun kaynaklarıyla siyasal sadakatin satın alındığı bir sürece hepimiz şahidiz" ifadelerini kullandı.

Kent halkına hizmet etmek için yola çıktıklarını belirten Uysal, siyasette serbest rekabet ortamı olmadığını söyledi. İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığında binasında konuşan Uysal'ın açıklamaları şöyle:

"Hem maddi kaynaklar yayılışı hem medya yayılışı ve aynı zamanda kolluk kuvvetlerinden OHAL'e kadar bu süreçlerin üzerine gölge düşürecek unsurlar olmasına rağmen bunları mümkün mertebe ifade etmemeye gayret gösterdik. Şunu bilelim, en zor şartlarda bile insanımızın feraseti ve sağduyusuyla bir karar vereceğini bildiğimiz için seçimin son 15 günlük sürecinde yeniden Türkiye'yi kutuplaştıracak iklim içerisine sürükleyecek cumhurbaşkanlığı seçiminde özellikle ikili bir CHP adayının ön plana çıkması ve çıkarılmasına hangi cepheden bakarsanız bakın, ister istemez genel seçimlerdeki tercihi etkilemiştir. Elbette ki bütün bunları partilerin meşru zeminlerinde, kurullarında ve toplantılarında her birimiz değerlendireceğiz" 

"HALK YOKSULLUĞA MAHKUM EDİLDİ"
"Yoksulluğa mahkum ederek, kamunun kaynaklarıyla siyasal sadakatin satın alındığı bir sürece hepimiz şahidiz. Geçmişte Türkiye'de iktidarlar insanların zenginliğini artırarak oy alma peşindeyken, bugün iktidarımız maalesef ne kadar geniş ölçekte yoksulluğu artırırsam o insanları kamu kaynakları ve belediye kaynaklarıyla hatta üzerine de din referansıyla kirli kaynaklarla besledikleri siyasetin elde ettikleri imkanlarıyla beraber bu çerçevede bir oy konsolidasyonu yapma cihetindeler" 

MAZBATASINI ALDI
Gültekin Uysal, İYİ Parti İl Başkanlığı'nın ardından mazbatasını almak için Afyonkarahisar Adliyesi'ne geçti. Uysal, baro salonunda İl Seçim Kurulu Başkanı Ali Haydar Yücesoy'dan mazbatasını aldı. İYİ Parti ve DP'nin teşkilat mensuplarının yalnız bırakmadığı Uysal, millete hizmet etmek için yola çıktıklarını belirterek, seçimlerde emek sarf eden tüm görevlilere teşekkür etti. Uysal, daha sonra tebrikleri kabul etti.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »