20 Haziran 2018, Çarşamba

Uyuşturucuyla mücadele sürüyor

Gençler arasında giderek yaygınlaşan uyuşturucu kullanımının önüne geçmeye çalışan güvenlik güçleri operasyonlarına devam ediyor.

11 Temmuz 2014 Cuma 18:57
Uyuşturucuyla mücadele sürüyor
Antalya ve Kaş ilçe jandarma komutanlıklarınca düzenlenen operasyonda 11 kilo kubar esrar ele geçirildi, 4 kişi gözaltına alındı.

Antalya İl Jandarma Komutanlığı'nın yürüttüğü uyuşturucu operasyonu kapsamında uzun süre teknik ve fiziki takibe alınan 4 kişinin kaldığı Ova, İslamlar ve Yeşilköy mahallelerindeki adreslere dün sabaha karşı eşzamanlı baskın yapıldı. Eğitimli köpekler 'Duru' ve 'Çıtır'ın da kullanıldığı operasyonda, 45 yaşındaki H.T.'nin evinde paketler halinde 11 kilo kubar esrar, 31 yaşındaki Ö.U. ve babası 49 yaşındaki R.U'nun evinde 5 kök hintkeneviri, 33 yaşındaki O.S.'nin evi ve serasında ise 13 kök hintkeneviri ve 75 gram esrar ele geçirildi. Uyuşturucu maddeye el konulurken, 4 şüpheli gözaltına alındı. Ele geçirilen kubar esrarı adli emanete teslim eden ekipler, kenevirleri ise yakarak imha etti. 

Gözaltına alınan 4 kişi, sorgulanmak üzere Kaş İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı'na götürüldü.

EREĞLİ'DE GECE UYUŞTURUCU DENETİMİ

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde son dönemde uyuşturucu kullanımında yaşanan artış üzerine polis ekipleri gece yarısı arka sokaklarda ve metruk binalarda denetim ve arama yaptı. Suç unsuruna rastlanmayan kontrollerde gençler madde bağımlılığına karşı bilgilendirildi.

Madde bağımlısı olduğu ileri sürülen liseli 16 yaşındaki Barış E.'nin geçen 29 Mayıs'ta ölmesi, önceki gün de Müftü Mahallesi Suat Başol Caddesi'nde baygın halde bulunan 23 yaşındaki Ö.A.'nın bonzai kullandığının saptanması ve hastanede yoğun bakımda tedavisinin sürmesi üzerine polis denetimlerini artırdı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ilçe merkezindeki arka sokaklar ve metruk binalarda denetim yaptı. Yaklaşık 30 polisin katıldığı denetimlerde duvarların arasında uyuşturucu arandı. Yapılan kontrollerde madde kullananlara rastlanmadı.

GENÇLER BİLGİLENDİRİLDİ

Polisler, Yalı Caddesi üzerinde bulunan halka açık alanlar ve kafelerde de kimlik kontrolü yaptı. Gençlere, uyuşturucu ve diğer bağımlılık yaratan zararlı maddeler hakkında bilgiler verildi. Atatürk Bulvarı üzerindeki Bozhane mevkisinde bulunan balıkçı barınakları ve deniz kıyılarında da arama yapıldı. Park halindeki araçların içine el fenerleri ile bakıldı, bu bölgede bulunan kafelerde de kimlik kontrolü yapıldı. Gece yarısına kadar devam eden kontrollerde suç unsuruna rastlanmadı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »