Vahşetten kaçmak için mezarlığa sığındı

Erzincan'da vatandaşların yaralı halde bulduğu dağ keçisi tedavi altına alındı. Keçiyi bulan bir vatandaş jandarmaya haber verdi.

17 Aralık 2017 Pazar 20:13
Vahşetten kaçmak için mezarlığa sığındı
Vatandaşlar, Tercan ilçesine bağlı Yastık Köyü Kışlak Mezrası'nda,  kaçak avcılarca yaralandığı düşünülen bir dağ keçisi buldu. Erzincan Şube  Müdürlüğüne bağlı Tercan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ekiplerine teslim edilen yaralı dağ keçisi, ön tedavisinin yapılması için veterinere götürüldü.

Yaralı dağ keçisini mezranın yakınında bulan İbrahim Balcı, yaralı keçiyi alarak köye getirdiğini ifade ederek, "Keçinin etrafında köpekler vardı. Ben köpekleri uzaklaştırarak yaralı dağ keçisini köye getirdim. Keçinin çok  kanaması vardı.  Durumunun ağır olduğunu görünce jandarma ile Doğa Koruma ve  Milli Parklar ekiplerine haber verdim." dedi.

Veteriner Hekim Askar Altınöz de yaptıkları muayenede, dağ keçisinin arka iki ayağının saçma ile vurularak yaralandığını söyledi. Altınöz, küçük bir operasyonla saçmaları çıkartarak  keçinin ayağını alçıya alacaklarını ifade etti.

Altınöz, dağ keçisinin, iyileşmesinin a
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »