Vali Çakacak Oralsan'ı ziyret etti

Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, il merkezinde faliyet gösteren sanayi kuruluşlarından Oralsan Makine ve Takım Sanayi fabrikasında incelemelerde bulundu.

28 Haziran 2013 Cuma 19:48
Vali Çakacak Oralsan'ı ziyret etti
Kesici ve delici takım aletleri sektörünün önde gelen üretici firmaları arasında yer alan Oralsan Makine ve Takım Sanayi fabrikasını ziyaret eden Vali Çakacak, Mermerler İcra Kurulu Üyesi Mete Göknel ve Fabrika Müdürü Ercan Biçer tarafından karşılandı.

Fabrika hakkında bilgi alarak imal edilen ürünleri inceleyen Vali Çakacak,  fabrikada ileri teknoloji kullanılarak AB standartlarında üretim yapıldığını görmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Ürünlerin geçtiği imalat aşaması hakkında bilgiler alan Çakacak; “Oralsan fabrikasında imal edilen ürünlerin Türkiye pazarında çok önemli bir yere sahip olduğunu, bu fabrikada başta otomotiv sanayi olmak üzere beyaz eşya, makine imalat, metal ve savunma sanayinde kullanılan imalatlar yapıldığını öğrenmekten son derece mutlu oldum. Ayrıca, teknolojik gelişmelerin yakından takip edilerek üretim aşamasında kullanılmasını da önemli buluyorum” dedi.

Oralsan ürünlerinin bazı ülkelere ihraç edildiğini belirten Çakacak, Oralsan’ın verimli çalışma ve kaliteli üretimi ile ilin ve ülkenin ekonomisine önemli katkılar sağladığını dile getirdi.

Fabrika hakkında bilgiler veren Mermerler İcra Kurulu Üyesi Mete Göknel de fabrikada Türk Standartları Enstitüsü başta olmak üzere Almanya, ABD ve İngiltere standartlarına uygun olarak üretim yaptıklarını belirtti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »