Vali Mutlu'dan sel tweetine açıklama

''Hayurli yolcilikler...'' yazdı sosyal medya sallandı

4 Haziran 2014 Çarşamba 7: 0
Vali Mutlu'dan sel tweetine açıklama
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun dün gece geç saatlerde paylaştığı tweet, sosyal medyada tepkilere neden olmuştu. Vali Mutlu bugün bu tweetiyle ilgili şunları söyledi: "(Üsküdar'da sel tweet'i) Çekeni tebrik etmek lazım. Yol ile denizin birleştiği bir tabloyu bulması, minibüsle vapuru bir araya getirmesi bana göre fotoğrafçılık dilinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Altına bir cümle yazdığınız vakit bunu insanlara esprili bir şekilde paylaşmış oluyorsunuz. Mizah olarak iyi bir tweet diye düşünüyorum"

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen '20. Türk Dünyası Çocuk Şöleni' açılışına katılan Vali Hüseyin Avni Mutlu çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin "İstanbul'da yoğun yağışlarda ne gibi olumsuzluklar yaşandı şeklindeki sorusuna Vali Mutlu, "Böylesine bol bir rahmete kavuştuğumuz için şükrediyoruz. Çünkü İstanbul'umuzun susuz kalması noktasında alınan bütün tedbirlerle birlikte barajlarımızdaki su seviyelerinin yüzde 30'un altına düştüğünü biliyoruz. Bu yağışlar İstanbul'umuz için adeta çok önemli bir rahmet oldu. Yağışlar barajlarımızdaki seviyeleri bir miktar artırırken, yazı biraz daha rahat geçirmemize vesile oldu. Her damla yağmur bizim için çok büyük kıymet ifade ediyor. Yağışların olması güzel fakat yağışlar biraz kuvvetli geldi. Normalde Mayıs, Haziran ortalamalarının çok üstünde bir yağış oldu. Ancak olumsuzluklar açısından bakıldığında İstanbul'da bazı semtlerde evlerimizin bodrum katlarında su baskınları yaşandı. Hiç olmasa arzu edilir ancak zamanında yapılırken yol-kod seviyelerinin altında inşaat yaparsanız böyle olumsuzluklar yaşanabiliyor. Tabi bunun tedbirlerini büyükşehir belediyemiz alıyor. Eski ile mukayese edildiğinde taşan dereler, suyun üstünde arabalar, Allah korusun ölümler, yaralanmalar pek çok şey görülüyordu ancak bu yağışlarda hamdolsun yaşamadık. Bazı bölgelerimizde haddinden fazla yağan yağışlar yollardaki su seviyelerini artırdı" şeklinde yanıt verdi.

O TWEET HAKKINDA KONUŞTU


Hüseyin Avni Mutlu, dün gece twitter hesabında paylaştığı, Üsküdar sahilinde sel sularının deniz ile karayı birleştiren fotoğraf için de "Çekeni tebrik etmek lazım. Yol ile denizin birleştiği bir tabloyu bulması, minibüsle vapuru bir araya getirmesi bana göre fotoğrafçılık dilinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Altına bir cümle yazdığınız vakit bunu insanlara esprili bir şekilde paylaşmış oluyorsunuz. Mizah olarak iyi bir tweet diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLAR BİZE ZENGİNLİKLERİMİZİ HATIRLATIYOR


Vali Mutlu, Türk dünyası Çocuk Şöleni içinde İstanbul'a gelen çocuklara teşekkür ederek, "Türk dünyası deyince çok geniş bir coğrafyada akraba topluluklarla birlikte 350 milyon civarında insan yaşıyor. Burada başta sosyal, kültürel, ekonomik ticari olmak üzere her alanda ilişkilerimizi artırmamız gerekiyor. Hem bizim çocuklarımıza hem de dünyadaki bütün çocuklara huzur, barış dolu nice günler diliyorum. Burada 450 misafir çocuğumuzu gönüllerde ağırlıyoruz. Türk dünyasının gücünü görebilmek için Bu tür etkinliklerden istifade edip görmemiz lazım. Gördüğümüz her yöredeki, bölgedeki çocuklar bize zenginliklerimizi hatırlatıyor" dedi.

FOTOĞRAFI ÇEKEN BELLİ OLDU


Öte yandan dünden bu yana sosyal medyayı sallayan ve bir çok yerde kullanılan 'üsküdar fotoğrafı'nı İstanbul'da yaşayan Hüseyin Öztürk adlı kişinin çektiği ortaya çıktı.

Hüseyin Öztürk'ün çekip Twitter üzerinden paylaştığı fotoğrafı binlerce kişi retweet etti. Gazeteler, internet siteleri ve haber kanalları o fotoğrafı kullandı. Çektiği fotoğrafla sosyal medyayı sallayan Öztürk ise fotoğrafının izinsiz kullanılmasına isyan etti. Fotoğrafın kendisi tarafından çekilip çekilmediğinin sorulması üzerine ise fotoğrafın orjinal halini paylaşarak cevap verdi.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »