20 Şubat 2019, Çarşamba

Vatandaş açık kapı hizmetinden memnun kaldı

İçişleri Bakanlığının başlattığı "Açık Kapı" projesi kapsamında oluşturulan bürolara yapılan 11 bin 569 başvurudan 8 bin 300'ü olumlu sonuçlandı. Proje hakkında görüşlerine başvurulan 256 vatandaştan yüzde 90'ının uygulamadan memnun olduğu anlaşıldı.

5 Nisan 2018 Perşembe 20: 3
Vatandaş açık kapı hizmetinden memnun kaldı
İçişleri Bakanlığının başlattığı "Açık Kapı" projesi kapsamında oluşturulan bürolara yapılan 11 bin 569 başvurudan 8 bin 300'ü olumlu sonuçlandı. Anket yapılan 256 vatandaştan yüzde 90'ının uygulamadan memnun kaldığı belirlendi.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni artırmak, başvuruları sonuçlandırma sürelerini kısaltmak ve vatandaş memnuniyetini artırmak üzere geçen yıl "Milletin Kapısı" sloganıyla 52 ilin valiliklerinde açılan "Açık Kapı" bürolarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bu kapsamda, büroların faaliyete geçtiği 15 Kasım 2017'den bugüne kadar 11 bin 569 başvuru alındı. Başvurulardan 8 bin 300'ü olumlu şekilde sonuçlandırıldı. Bazı başvurulara ise hukuki veya fiili imkansızlıklardan dolayı olumlu ya da olumsuz cevap verilemezken, bu başvuru sahipleri alternatif çözüm yollarına yönlendirildi.

İçişleri Bakanlığı ayrıca 15 ilde bürolara müracaat eden 256 vatandaşa telefon yoluyla proje hakkında memnuniyet anketi uyguladı. Ankete katılanların yüzde 90'ından fazlasının hizmetten memnun oldukları anlaşıldı.

Açık kapı bürolarının, bu yılın haziran ayı sonunda kadar 81 ilin tamamında, daha sonra da nüfus yoğunluğuna göre kaymakamlıklarda hizmete geçmesi planlanıyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »