20 Şubat 2019, Çarşamba

Vatandaş maket zannetti ceset çıktı

Adana'da yüzmek için girdiği Seyhan Nehrinde kaybolan Ali Alkan Aslanın (19) cesedi, baraj kapaklarının kapatılmasıyla bulundu. Cesedi bulan vatandaş, "Biz ilk başta cansız maket zannettik. Bazı vatandaşlar kontrol etti gerçekten de cesetmiş" dedi.

20 Ağustos 2018 Pazartesi 8:29
Vatandaş maket zannetti ceset çıktı
Seyhan ilçesi Dilberler Sekisi yakınlarında dün akşam arkadaşıyla gezintiye çıkan Ali AlkanAslan, yüzmek için Seyhan Nehri'ne girdi. Bir süre yüzdükten sonra suda çırpınmaya başlayan Aslan'ı gören vatandaşlar, yardım için suya atladı. Ancak Aslan, gözden kayboldu. İhbar üzerine olay yerine polis, 112 Acil Sağlık ve CANKUR ekipleri sevk edildi. Gece olması nedeniyle ekipler, kıyıdan arama yapabildi. 

Polis ekiplerinin talebiyle Seyhan Barajı'nın kapakları kapatıldı. Sabaha karşı suların çekilmesiyle Asla'nın cesedi ortaya çıktı. Vatandaşlar tarafından bulunan Aslan'ın cesedi. olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Cesedi bulanlardan Yusuf Göl gazetecilere yaptığı açıklamada, göl  kenarında oturduğu sırada yürüyüş yapanların nehir yatağında ceset olduğunu  söylediğini belirtti. Çevredeki bazı vatandaşların kontrol amaçlı nehir yatağına  girdiklerini belirten Göl, "Biz ilk başta cansız maket zannettik. Bazı  vatandaşlar kontrol etti gerçekten de cesetmiş. Hemen polisi arayarak durumu  bildirdik." diye konuştu.

 Dün, arkadaşıyla Seyhan Nehri kenarına gelen Ali Alkan Aslan (19) suya  girdikten bir süre sonra kaybolmuş, ekipler karanlık nedeniyle arama  çalışmalarına ara vermişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »