Ve Narkotimler göreve başladı

Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planının önde gelen projelerinden Narkotim, Ankara’da düzenlenen törenle göreve başladı. Narkotim, 11 pilot ilde hayata geçti.

12 Aralık 2014 Cuma 3:38
Ve Narkotimler göreve başladı
Başbakan Davutoğlu, törende yaptığı konuşmada, "Buradan toplumsal duyarlılık anlamında bütün sanatçılarımıza, gençlerin rol model olarak gördüğü bütün toplum önüne çıkmışı sivil toplum temsilcilerimize, siyasilerimize, aydınlarımıza şu çağrıda bulunmak istiyorum: Hep beraber narkotimlere destek olalım, hep beraber gençlerimize sahip çıkalım. Hep beraber gelecek nesilleri korumak için seferber olalım. Öyle veya böyle gençlerimize bir şekilde musallat olan çetelere karşı kesinlikle zafer kazanacağız ve gençlerimizi koruma altına alacağız. Gençlerimize ne kadar muhabbetle yaklaşıyorsanız, uyuşturucu tacirlerine de aynı ölçüde, kararlılıkta ve aynı ölçüde son derece güçlü iradeyle, mücadele iradesiyle yaklaşacaksınız" dedi.
 
11 PİLOT İLDE GÖREVE BAŞLAYACAK
 
İlk etapta belirlenen 11 pilot ilde göreve başlayacak olan Narkotimlerde, emniyet personeline psikolog ve sosyologlar da destek verecek. Narkotimlerle, okul ve gençlerin sosyal yaşam alanlarının çevresi ile riskli bölge, mahalle ve sokaklarda uyuşturucu maddelerinin satışının engellenmesi ile uyuşturucu kullanan gençlere psikolojik ve sosyal destek sağlanarak soruna etkin ve kalıcı çözümler bulunması hedefleniyor.

11 İLDE 1000 PERSONEL
 
11 ilde 1000 personelle ile göreve başlayacak olan Narkotimlerin görev yapacakları pilot iller ise şöyle: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Mersin, Antalya, Konya, Diyarbakır, Samsun ileErzurum. 2015 yılı sonunda ise, Narkotimler, 81 il ve 28 riskli ilçede 3250 personelle görev yapacak. Narkotimler; psikolog ve sosyologların desteğinin yanı sıra, belediyeler, üniversiteler, STK’lar, köy ve mahalle muhtarları ile mahalle ve sokakta sözü geçen kanaat önderlerinden de destek alacak. Narkotim projesinde İçişleri Bakanlığı’na destek sunan kurumlar arasında; İl/İlçesağlık ve Halk Sağlığı Müdürlükleri, İl/İlçe Milli eğitim Müdürlükleri, Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri, Denetimli Serbestlik Şubeleri, Gençlik ve spor İl Müdürlükleri, Gıda Hayvancılık ve Tarım İl/İlçe Müdürlükleri, Yerel Yönetimler (Belediyeler), Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, İl/İlçe Müftülükleri, Üniversiteler, Köy ve Mahalle Muhtarları ve Sivil Toplum Kuruluşları yer alıyor.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »