23 Mayıs 2018, Çarşamba

Vettel umudunu kaybetmedi

Son 4 yılın dünya şampiyonu Sebastian Vettel, matematiksel şanslarının bitmeden şampiyonluk mücadelesinin dışında kaldıklarını düşünmenin aptalca olduğunu söyledi

15 Temmuz 2014 Salı 17:37
Vettel umudunu kaybetmedi
Sebastian Vettel pilotlar klasmanında şu an 70 puanda ve şampiyona lideri Nico Rosberg'in 95 puan gerisinde yer alıyor. Abu Dhabi'deki tartışmalı çifte puan uygulaması ile birlikte hala alınabilecek 275 puan var.

Sebastian Vettel, Red Bull'un sezona iyi bir giriş yapmadığını, bu nedenle Mercedes'in arayı açtığını ama yine de pes etmeyeceklerini belirterek, şöyle konuştu: "Hâlâ matematiksel şansımız var ve mücadele etmeye devam edebiliriz. Bu yüzden şampiyonluk yarışında olmadığımızı öngörmek aptalca olur. Gerçekçi olmak gerekirse Mercedesler her yarışta 1-2 olabilecek durumdalar.

Bizim hedefimiz onları yakalayıp mağlup edebilmek. Arada büyük bir fark var onun için bunu yapmak çok zor olacak. Her yarış otomobilden en iyisini almak için denedim. Aradaki fark çok büyük ve büyük adımlar atmakta zorlanıyoruz. Daha iyi bir iş yapmak zorundayız."


6. sıradaki Sebastian Vettel'in 17 puan önünde 4. sırada yer alan Fernando Alonso ise Mercedesler'in şampiyonluğunun kesin olduğunu düşünüyor.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »