25 Nisan 2018, Çarşamba

Vicente del Bosque'nin maç sonu açıklamaları

İspanya'da, Hollanda karşısında alınan hezimetin şoku yaşanıyor... Teknik direktör Vicente del Bosque, 5-1'lik yenilgiyi açıklayacak bir sözcük bulamadığını söyledi. Hollanda Teknik Direktörü van Gaal ise oyuncularının beklentilerinin üzerine çıktığını vurguladı.

15 Haziran 2014 Pazar 4:46
Vicente del Bosque'nin maç sonu açıklamaları
İspanya Teknik Direktörü Vicente del Bosque, milli takımın başında aldığı en ağır yenilgi sonrası üzüntülüydü. Deneyimli teknik adam, ağır yenilgiyi açıklayacak bir sözcük bulamadığını dile getirdi.

Hollanda'nın 2. yarıda kendilerine büyük üstünlük kurduğunu dile getiren del Bosque; "Biz savunmayı düşünen bir takım değiliz. Ancak savunmamız her zaman sağlam oldu. Bu nedenle nasıl olup da 5 gol yediğimizi açıklayamıyorum. Artık önümüze bakmak zorundayız" dedi.

Kaleci Casillas'ın maç içinde yaptığı hatalar hakkındaki görüşleri sorulan del Bosque; "Yenilgiden takım halinde sorumluyuz. Elimizde çok deneyimli bir oyuncu topluluğu var. Tüm oyuncularım, kalan 2 maçımızı kazanmamız gerektiğinin farkındalar ve gerekeni yapacaklar" diye konuştu.

Hollanda teknik direktörü Louis van Gaal ise kendilerinin de böyle bir skor beklemediğinin altını çizdi. İspanya'ya karşı oyun planlarının kusursuz şekilde işlediğini belirten van Gaal; "Gol atacağımızı biliyorduk ama bu kadarını biz de beklemiyorduk. İspanya'nın her zaman olduğu gibi üzerimize geleceği belliydi. Oyun planımızı buna göre kurduk. Herşey beklediğimizden çok daha iyi gitti" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »