Yakalanınca böyle güldüler!

Kırıkkale’de emekli öğretmen 65 yaşındaki A.C.’li telefonla kendisini polis olarak tanıtarak dolandırmak isteyen şüpheliler 23 yaşındaki H.B. ile 21 yaşındaki H.K. suçüstü yakalandı.

12 Eylül 2014 Cuma 2:44
Yakalanınca böyle güldüler!

Emekli öğretmen A.C.’yi telefonla arayıp, kendisini Şanlıurfa’dan ’Başkomiser Ferit’ olarak tanıtan kişi, "Adınıza 10-15 telefon hattı açılarak PKK ile görüşmeler yapılmış. Bu hatlardan sizi kurtarmamız lazım, ancak paraya ihtiyacımız var. Şu anda operasyondayız. Göndereceğiniz parayı bir kaç gün sonra size tekrar ödeyeceğiz" dedi. Aynı kişi, parayı bir arkadaşlarının ÇarşıCamisinin tuvaletinde alacağını söyledi.
 
Polise haber veren emekli öğretmen A.C., parayı götürüp şüpheliler H.B. ile H.K. cami tuvaletinde 15 bin lirayı bir naylon poşet içerisinde teslim etti. Bu sırada Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şubesi ekipleri, takip ettikleri 2 dolandırıcıyı suçüstü yakaladı.
 
Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan H.B. ile H.K.’nın verdiği bilgilerden Şanlıurfa’dan telefon edip kendisini 'Başkomiser Ferit’ olarak tanıtan kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »