'Yaklaşık 2000 kişiye penis sigortası yaptık'

Girişimci Ersin Mete Ertürk, 'günümüz dünyasında artık vücudun her yeri sigortalanabiliyorken, neden en değerlisi olmasın ki' diye düşünmüş ve penis sigortalama işine girmiş.

6 Eylül 2014 Cumartesi 16:33
'Yaklaşık 2000 kişiye penis sigortası yaptık'
Ersin Mete Ertürk bir makine mühendisi. Üniversiteyi bitirdikten sonra okuduğu bölümle ilgili bir kaç yıl çalışmış ama girişimçi ruhunun daha ağır basması nedeniyle kendi projelerinde ilerlemeyi tercih etmiş. Bir buçuk yıl öncede erkekpaketi.com isimli internet üzerinden hizmet veren girişimini hayata geçirmiş. Site aracılığıyla erkeklere çorap, atlet, boxer gibi alışverişe çıkıpta satın almaktan üşendikleri ürünleri paket halinde satıyorlar. Kullanıcılar bu paketleri ayda bir, iki ya da üç ayda bir olmak üzere abone olarak düzenli bir şekilde temin edebiliyorlar. İşin daha ilginci ise siteye penis sigortası koymaları. Konuyla ilgili ayrıntıları Ersin Bey’e sorduk.

-Siz penis sigortası yapıyorsunuz. Bu fikir nereden aklınıza geldi?
Bu aslında site içerisinde vermeye başladığımız bir hizmet. Biz her zaman müşterilerimize farklı, eğlenceli, onların işine yarayabilecek neler sunabiliriz konusunun peşindeyiz. Kendimizi ürün satan bir firmadan ziyade profesyonel bir hizmet firması olarak konumlandırıyoruz. Yani amacımız müşterimize ürün satmaktan çok harika deneyim yaşatmak. Bunu da mükemmel hizmeti en hızlı şekilde sunarak gerçekleştirme amacıyla yapıyoruz. Artık günümüzde “çok iyi olmak” hiçbir şey ifade etmiyor. Müşterilerin seçeneği fazla, zamanı az. Onun için farklı, denenmemiş, eğlenceli şeyleri üretip bunları mükemmel ölçülerde sunmanız ve bunları yaparken de hızlı davranmanız gerekiyor. İşte penis sigortası da bu şekilde bir beyin fırtınası sonucu ortaya çıktı. Günümüz dünyasında artık vücudun her yeri sigortalanabiliyorken, neden en değerlisi olmasın ki diye düşündük. Araştırdık, ABD ’de bir örneğini bulduk. Tabi Türkiye ’deki sigorta şirketlerine bu tarz bir sigortayı anlatmak epey zordu. Nitekim ikna edemedik. Biz de yurtdışında bunu yapan sigorta şirketiyle görüşüp anlaştık ve Mayıs ayı sonundan itibaren bu hizmeti sunmaya başladık. 

Türkiye'deki sigorta şirketleriyle penis sigortasını görüştüğünüzde nasıl tepkiler verdi?
Aslında bu biraz da sigorta şirketlerinin yenilikçi fikirlere bakış açısıyla alakalı. Bizim anlaştığımız sigorta şirketi vücudun belirli yerleriyle ilgili sigortaları yapma konusunda uzman bir şirket. Türkiye'deki sigorta şirketlerinde henüz bu tarz sıradışı sigortalar yapanlar bildiğim kadarıyla yok. Bize verilen tepkiler genelde gülmeleri ve "saçmalamayın" şeklinde cevaplarıydı. Eğer bu haberden sonra bu tarz sigortalar başlayacak olursa bizim de bir katkımız olmuş olacak. 

Şu ana kadar bu sigorta için size kaç kişi başvurdu?
Çok ilgi gördüğünü söyleyebilirim. Birçok yerde haberi de yayınlandıktan sonra hizmet virüs gibi yayılmaya başladı ve sosyal medyada bir dönem viral bir hale geldi. Şu ana kadar 2.000’e yakın kişiyi sigortaladık. Amacımız ünlü birkaç kişiyi de sigorta kapsamına dahil ederek bilinirliği iyice artırmak. Dünya’da bu sigortayı yaptıran Anderson Cooper ve Conan O’Brien gibi ünlüler olduğunu biliyoruz. Ayrıca global bir site olduğumuz için bu hizmeti sadece Türk erkekleriyle de sınırlamıyoruz. 

Sigorta ne gibi durumlarda geçerli? 
Öncelikle sigortanın ücretsiz olduğunu belirtmeliyim. Sadece istediğimiz şey, müşterimizin dilediği bir pakete abone olması. Bunda limit de belirlemiyoruz. Yani dilerse 15 TL’lik Çorap Paketine de abone olabilir 150 TL’lik CEO Paketine de. Abone olduktan sonra sigortayı istiyor musunuz diye soruyoruz? İstiyorsa hemen poliçe sözleşmesini gönderiyoruz imzalaması için. Daha sonrasında dijital olarak sigorta sertifikasını kendisine e-mail ile yolluyoruz. Böylece 1 yıl süreyle penisini 50.000 TL’ye kadar ücretsiz olarak sigortalatmış oluyor. 

Sigortanın hangi hallerde geçerli olduğu konusu aslında çok net. Sigortanın kapsamı, penisin fiziksel olarak vücuttan tamamen ayrılması şartıyla geçerli. Dünya üzerinde her yıl yaklaşık 10.000 fiziksel penis kazasının gerçekleştiğini öğrendik. Türkiye’de de bu tarz birçok olayın gerçekleştiğini gazetelerden takip edebiliyoruz. Sigortanın kapsamı ise bunu suistimal için kullanabileceklere karşı koruma altında. Ameliyat ile cinsiyet değiştirme sigorta kapsamına girmiyor. Yalnızca fiziksel olarak vücuttan kopan vakalar sigorta kapsamında değerlendiriliyor. Ayrıca yakın akraba, arkadaş ve sevgili tarafından da gerçekleştirilen eylemler sonucu oluşan yaralanmalar sigortanın dışında kalıyor. 

Penis Sigortası 50.000 TL değerinde diyorsunuz. Bu fiyat neye göre belirlendi? 
Aslında bu bizim belirlediğimiz bir fiyat değil. Sigorta şirketi belirli risk analizlerine göre bu tutarı belirliyor. 

Arabanızı ya da evinizi sigortalatırken ya fotoğrafını çekiyorsunuz ya da eksper gelip bakıyor. Penis sigortasında bu işlem nasıl gerçekleşiyor? 
Bunun için şirket bünyesinde bir eksper yok . Dilerseniz fotoğrafını çekip hemen bize ya da sigorta şirketine gönderebilirsiniz (gülüyor). Bunun için hastaneden bir raporun alınması yeterli. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »