Yalçın Akdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan gündeme dair konularla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

24 Eylül 2014 Çarşamba 19:19
Yalçın Akdoğan'dan önemli açıklamalar
İşte Akdoğan’ın açıklamalarından satır başları:
Askeri işbirliğinin farklı boyutları var. Operasyonlara desteğin kapsamı değerlendiriliyor. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de ikna edilmesi gibi bir durum söz konusu değil. IŞİD ile mücadelede Türkiye her türlü işbirliğine açık. Türkiye’nin üzerindeki tek taraflı baskı yanlış. Türkiye’nin IŞİD tutumu belli. Türkiye’yi bir noktaya çekmeye çalışıyorlar.

4 AYDA 479 KİŞİ
Müttefikler arasında bu yöntemler kabul edilebilir şeyler değil. Ama son dönemde Türkiye’ye yönelik bu tür psikolojik operasyonlar görüyoruz. 4 ayda 479 kişi geçiş noktalarında şüpheli olduğu gerekçesiyle mülakata alındı. Bunlardan 107’sinin geçişine izin verilmedi. Tampon bölge konusu bir savunma bölgesi oluşturulması için değil insani yardım için.

KERRY’NİN AÇIKLAMALARI
Ev ödevi verme gibi bit yetkisi var mı? Türkiye bir şeyi ispat etmek zorunda değil. Kendi yol haritamıza göre adımlar atılır.

ÇÖZÜM SÜRECİ
Bir vekilin taş atması kabul edilebilir bir şey değil. Siz Mehmetçiği taşlayacaksınız. Bu nankörlüktür. Sürecin ruhuna uymuyor. Bu eski Türkiye manzarasıdır. Çözüm süreci kapsamında HDP’lilerle daha sık görüşeceğim.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »