23 Haziran 2018, Cumartesi

Yankı Dostluk Yemekleri pek çok ismi buluşturdu

Ankara’nın tek Siyasi Aktüel Dergisi Yankı, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği dostluk yemekleri ile Ankara’nın önemli isimlerini aynı çatıda buluşturdu.

27 Haziran 2014 Cuma 22:16
Yankı Dostluk Yemekleri pek çok ismi buluşturdu
Ankara’da bir klasik olan politikacıları, bürokrasiyi, iş dünyasının tanıdık simalarını, hukuk çevresini ve diğer meslek grubuna ait kişileri bir araya toplamayı başaran Yankı Dergisi’nin "Yankı Dostluk Yemekleri" son hız devam ediyor.

GELENEKSEL YANKI DOSTLUK YEMEĞİ

Siyaset, bürokrasi, yargı, sivil toplum, iş dünyası gibi geniş bir topluluğu bir araya getiren Yankı Dostlum Platformu akşam yemeği Atlım Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Dostluk Platformu adına konuşan Yankı Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Yavuz Kaya, üstlendikleri dostluk misyonunun Türkiye’ye ve  Dünyaya örnek olmasını arzu ettiğini söyledi. Kaya’nın ayrıca Atılım Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi açılması talebini de misafirler önünde talep etti. İste Yavuz Kaya’nın konuşması;

Sayın bakanlarım, Mlletvekillerim, sayın Rektörüm, değerli hocalarım, Türk yargısının  değerli temsilcileri, Basın-Yayın ve Gazeteciler Cemiyetimizin kıymetli üyeleri, Hanımefendiler, Beyefendiler, Ülkemizin dört bir yanından gelen saygıdeğer misafirler, kıymetli dostlar, Varlığınızla güzelleşen bu muhteşem Ankara akşamında birlikteyiz, beraberiz. Dostlarla buluşmak ve beraber olmak çok büyük bir mutluluk. İnanıyorum ki; Bugün dünyanın en güzel salonu bizim salonumuzdur. Efendim, teşriflerinizle bizleri onurlandırdınız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve şükranlarımı arz ediyorum. Şerefler verdiniz, hoş geldiniz.
Bugün dostları temsilen bir ziyaretten geliyorum. Bizleri hiç yalnız bırakmayan, desteklerini esirgemeyen, Cemiyetimizin Yüksek Onur Kurulu Başkanı, Anadolu’nun olgunluk abidesi, siyaset ve devlet adamı Sn. Başbakanımız Yıldırım Akbulut’un, selam ve muhabbetlerini getirdim. Kendisine acil şifalar diliyor ve İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşarak aramıza katılmasını bekliyoruz.
Saygıdeğer misafirler-kıymetli dostlar, Bizler insanı yaşat ki, Devlet yaşasın ülküsüyle kurulmuş Dünyanın en önemli devleti ve en yüce milleti olduğumuza göre, Dost olmak, dostluklar kurmak ve dostça yaşamak, hem hakkımız, hem görevimiz ve hem de mecburiyetimizdir. Yankı, bir yayın organı olmanın yanısıra, hepimizi buluşturan, dostluk kapıları oluşturan misyonunu devam ettirme gayretindedir. Bu cennet vatanda DOSTLUK adına bir nokta olabilmek, bizim hedefimiz ve mutluluk vesilemizdir. Zalim dünyamızı yaşanabilir kılan yüce duygunun bir adı vardır, o da; sevgi ve saygının temeli olan dostluktur. Dostluklar, düşmanlığı bile anlayışa, endişeleri hoşgörüye, ilgisizliği ise memnuniyete dönüştüren sihirli bir kuvvettir. Dünya var oldukça, İnsanoğlu her zaman dostluğu övecek, dostlarıyla da övünecektir. Düşmanlık ise hep pişmanlık vesilesi olacaktır. Sevgi şairi Yunus, Sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz diyor.Mevlana ise şöyle sesleniyor; Dostlarınızı unutmayın, sık sık arayın ve ziyaret edin, yoksa yürünmeyen yollar diken tutar diyor. Bizler de bu yolda yürümeye çalışıyoruz. Bizim ülkemiz çok kıymetli. Diken tutmasın. Sayın bakanlarım, saygıdeğer misafirler, kıymetli dostlar, Bugün 17. Yılını idrak eden ve başarıları ülke sınırlarını aşmış Atılım Üniversitemize misafiriz. Ülkelerin kalkınması ve gelişmesinde müteşebbislerimizin rolü çok büyüktür. Bu muhteşem eseri ülkemize kazandıran Mütevelli Heyet Başkanımız Yalçın Zaim beyefendiye huzurlarınızda teşekkür etmek ve bir dileğimi paylaşmak ve onayınıza sunmak istiyorum.

ATILIM ÜNİVERSİTESİ’NE TIP FAKÜLTESİ TALEBİ

Efendim, bir ülkenin en büyük zenginliği, Sağlıklı ve iyi yetişmiş insan gücüdür. Biz sağlığa çok önem vermiş bir milletiz. Kanuni 1566 yılından, 448 yıl öncesinden sesleniyor ki; Halk içinde muteber bir nesne yok Devlet gibi, Olmaya Devlet cihanda, bin nefes sıhhat gibi.  Güçlü devletin alt yapısı sağlıklı bir toplumdan geçer. Sağlık bakanlığımızın açıklamasına göre 20 bini uzman, toplam 30 bin hekime ihtiyacımız var. O halde devlet büyüklerimizin ve Türkiye’nin huzurunda sayın Yalçın Zaim ve Rektör hocam Prof.Dr. Abdürrahim Özgenoğlu ve genel sekreter Aziz Şeren beyefendi buradayken Atılım Üniversitesine bir TIP FAKÜLTESİ istiyoruz. Ne dersiniz.? Saygıdeğer misafirler, kıymetli dostlar, mübarek Ramazan ayına girmek üzereyiz. Yüce Allah’tan, savaşların olmadığı, şehit haberlerinin gelmediği, afetlerin can almadığı ve ormanlarımızın yanmadığı bir İslam dünyası niyaz ediyor, en kötü günlerinizin dostlarınızla ve sevdiklerinizle beraber bayram tadında olmasını diliyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum.
TRT Halk Dansları Topluluğunun muhteşem gösterisiyle başlayan gece TRT Türk Sanat Müziği Sanatçısı Elif Güreşçi ile devam etti. Gece de son noktayı Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya Şiirini okuyan Namık Kemal Zeybek koydu. Dostluk yemeğine katılanların listesi ise şöyle oluştu; İçişleri E. Bakanı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu, Kültür E. Bakanı Namık Kemal Zeybek, Sağlık E. Bakanı Halil Şıvgın, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, Samsun E. Milletvekili İrfan Demiralp, Yozgat E. Milletvekili Mesut Türker, Ankara E. Milletvekili Birkan Erdal, Tümgeneral Sadık Piyade, Atılım Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Abdurrahim Özgenoğlu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Su Ürünleri Fak. Dekanı Prof.Dr. Davut Dursun, Gazi Ün. Uluslararası İliş. Böl Bşk. Prof.Dr. Haydar Çakmak, Prof.Dr. Necdet Çamaş, Yargıtay 6.Huk. D. Bşk. Lütfü Tombaloğlu, Yargıtay üyesi Hakkı Manav, Yargıtay üyesi Kamil Kancabaş, Yargıtay Ü. Kubilay Taşdemir, Ank. Başsavcı V. Kemal Demirdön, Başsavcı V. Ahmet Berke, Başsavcı V. Veli Dalgalı, 8.Ağ.C. Bşk. Hakim Bahattin Özbaş, 3.Ağ.C.Mah. Başk Ali Altınkaya, 4. Ağ.C.Mah. Bşk. Hakim Hayrettin Türe, 1.Ağ.C.Mah. Başk. Hakim Tekman Savaş Nemli, 12.Ağ.C.Mah.Bşk. Tayyar Köksal, Hakim Hakim Engin Durnagöl, Hakim Abdullah Tanrıkulu, Hakim Vedat Yıldırım, Mevlüt Başaran, Hakim İsmail Ulukul, Hakim Hayri Keskin, Hakim İlker Koçyiğit, C.Savcısı Halis Özmen, C.Savcısı Habip Mete Vural, C. Savcısı Sadık Bayındır, C. Savcısı Durak Çetin, C. Savcısı Halil Maçkaya, Tübitak Gnl.Sek. Arif Koyuncu, Emniyet Müdürü İrfan Bayar, TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, Akşam Gaz. Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, Ticari Hayat Gaz. İmtiyaz Sahibi Mehmet Göktürk, Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Gnl.Sek. Mustafa Karapınar, Genel Başkan Yrd. Dr. Şahap İnmez, Genel Bşk. Yrd. Orhan Kızılasalan, Gnl Bşk.Yrd. Ergin Erenoğlu, Gnl Sek.Yrd. Ülkü Bozkurt Meriç, Gnl.Sek. Yrd. Nahide Berker, Gnl.Sek. Yrd. Serkan Düzgün, Yön.Kur.Üyesi Doç.Dr. Kürşad Zorlu, Samsun Şb.Bşk. Mehmet Aksoy, Orman ve Su İşl.Bak. Başmüşaviri H. Avni Çatal ve iş dünyasından bir çok işadamı gecede bir araya geldi.

-- GECEDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ --

gazete5.com
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »