25 Haziran 2018, Pazartesi

Yarı çıplak eyleme polis engeli

Yarı çıplak eylem yapmak isteyen memurları polis engelledi

26 Haziran 2014 Perşembe 22:20
Yarı çıplak eyleme polis engeli
Bursa'da, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu İl Temsilciliği tarafından torba kanun içerisinde memurun güvencesi kaldırıldığı gerekçesiyle yarı çıplak eylem düzenledi.

Yürüyerek AK Parti İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yapmak isteyen gruba polis izin vermedi. Memurlar ise oturma eylemi yaptı.

Fomara Meydanı'nda toplanan elbiselerinin üst bölümlerini çıkaran Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu Üyeleri, AK Parti önünde torba yasa ile güvencelerinin kaldırılacağını ileri sürerek, eylem yaptı. 

AK Parti İl Binası önüne yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Durumu protesto eden memurlar, oturma eylemi yaparak basın açıklamasında bulundu. Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu İl Temsilcisi Selçuk Türkoğlu, emniyet yetkilileri izin vermediği için açıklamayı burada yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

"Memur memur olalı böyle zulüm görmedi. Hükümet yememiş içmemiş, 'nasıl yapsam da zaten köleye çevirdiğim memuru, tümden cariye hükmüne sokarımın' derdine düşmüş. Zaten parti devletine dönmüş ülkede hızını alamayan iktidar, şimdi de memurların görevlerinden alınmalarında yargı kararlarıyla geriye dönme haklarını da gasp etmektedir. Hukuk devletinde hukuk kurallarına, mahkeme kurallarına uymayacağız da neye uyacağız. Hukuksuz kellecilik yapanlara da bir güvence getiriyorsun. Muz cumhuriyeti mi burası?" 

Bu tasarının geri çekilmesini isteyen Türkoğlu, yapılmadığı takdirde demokratik meşru savunma haklarını uygulayacaklarını kaydetti. Açıklamanın ardından bir süre oturan grup, daha sonra olaysız dağıldı.

Serhat TEZCAN - Hüseyin TÜCCAR / BURSA, (DHA)
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »