21 Haziran 2018, Perşembe

Yaşlı kadından eylemcilere sert tepki

''Ne yaptığınızı sanıyorsunuz.''

9 Haziran 2014 Pazartesi 17:44
Yaşlı kadından eylemcilere sert tepki
Okmeydanı’nda polis ile eylemciler arasındaki gerginliği izleyen yaşlı bir kadın, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 2 kişinin yaşamını yitirmesini protesto etmek için toplanan grubun yanına kadar giderek, yaşanan olaylara sert tepki gösterdi.

Polis ile eylemci grup arasında yaşanan gerginlik esnasında, olayları izlemek için Anadolu Kahvesi önünde çok sayıda vatandaş toplandı.

Bu sırada, kalabalık arasından sıyrılan yaşlı bir kadın, eylemcilerin bulunduğu sokağa indi. Polise taş, misket, havai fişek ve molotof kokteyli atan eylemcilerin yanına kadar giden yaşlı kadın, yaşanan olaylardan dolayı gruba sert tepki gösterdi.

Yüzleri maskeli eylemciler ile kadın arasında bir süre tartışma yaşandı. Yaklaşık 5 dakika boyunca eylemciler ile tartışan yaşlı kadın, grubu ikna edemeyince, geri döndü. Bir süre Şark Kahvesi’nin önünde bekleyen yaşlı kadın, daha sonra olay yerinden ayrıldı.

BİR DÜĞÜN BİTTİ, ÖTEKİ BAŞLADI


Olayların başlangıcında, Keser Sokak’taki düğün salonunda bulunan onlarca kişi polisin attığı gaz bombasından etkilenerek dışarı çıkmıştı. Eylemciler ile polis arasındaki gerginlik devam ederken, düğün salonuna yeni bir çift daha geldi. Caddenin girişi polis panzeri ile kesildiği için, gelin ile damadı taşıyan cip düğün salonunun bulunduğu sokağa güçlükle girebildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »