Yatılı Kur'an kursunda yangın paniği

Mersin'de yatılı Kur'an kursunda çıkan yangın maddi hasara neden oldu.

25 Haziran 2014 Çarşamba 15:55
Yatılı Kur'an kursunda yangın paniği
Mersin'in Tarsus İlçesi'ne bağlı Taşobası Mahallesi'ndeki yatılı kız Kur'an kursunda yangın çıktı. Alevler itfaiye ekipleri tarafından 2 saatte kontrol altına alınıp söndürüldü.

Taşobası Mahallesi'nde bulunan 50 kız öğrencinin kaldığı Tarsus Müftülüğü'ne bağlı 3 katlı Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği Orta Öğretim Kız Öğrenci Yatılı Kur'an Kursu'nun çatısında saat 19.30 sıralarında yangın çıktı.

İlçeye yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Taşobası Mahallesi'nde, 50 öğrencinin kaldığı Kur'an kursunun yatakhane bölümünün çatısında başlayan alevler, katı tamamen sardı. Alevlerin başladığı sırada aşağı katlarda bulunan öğrenciler tahliye edildi. Öğrenciler önce güvenli bir yere alındı sonra da ailelerine teslim edildi. 

Yangına, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Tarsus Belediyesi İtfaiye ekipleri ile Orman Bölge Müdürlüğü'nün arasözleri müdahale ederken, çevredeki vatandaşlar da destek verip yangını söndürmeye çalıştı. İtfaiye ekipleri tazyikli su ve köpük sıkarak yangının alt katlara sıçramasını engelledi. Alevler, yaklaşık 2 saatlik müdahale sonucunda kontrol altına alınırken, soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangının çıkış nedenini belirlemek için soruşturma başlatıldı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »