Yavuz Bingöl eleştirilere yanıt verdi

AK Parti İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftara katıldığı için tepki alan sanatçılardan türkücü Yavuz Bingöl, kendisini eleştirenlere Twitter hesabından yanıt verdi.

21 Temmuz 2014 Pazartesi 17:57
Yavuz Bingöl eleştirilere yanıt verdi
Gezi Parkı olayları sırasında iktidarı ve Başbakan Erdoğan’ı eleştiren söylemleri ile öne çıkan ve solcu bir isim olarak bilinen Yavuz Bingöl, AKP iftarına katılımı nedeniyle büyük tepki almıştı. Erdoğan’ın elini sıkmaya yönelik çabasının yer aldığı fotoğraflar nedeniyle sosyal medyada eleştirilen ünlü türkücü, Twitter hesabından kendisini savundu ve iftar davetine neden katıldığını attığı 10 tweetle açıkladı.

Bingöl, kendini şöyle savundu:

“Ülkenin ne kadar kutuplaştığı ortada. Beni hemen astınız. Kılıçdaroğlu Başbakan olsa sağcı bir sanatçının elini sıkamaz mi? Ona ne derdiniz? Ülkede 3 tane cumhurbaşkanı adayı var. 3′ünün de çağırdığı davete giderim. 3′ünün de uzattığı ele el veririm. Sonuçta oy vereceğiz. Bu kadar basit kardeşler. Başka bir aday var da bizim mi haberimiz yok? Konuşup durmayın. Yazmayın da. İpotek altında mi iradem? Bu ülke kutuplaşmalardan çok çekti. Sizin yaşınız yetmez, bizim çektiklerimize. Kutuplaştıran sadece Başbakan değil. Herkes. Anladınız mı? Siz biz onlar bunlar şunlar. Hepimiz. Ne olacak sonu bunun? Bu kadar linçten ve küfürden sonra, tek arayan dostum Ahmet Mümtaz (Taylan) oldu. Dedi ki; ‘Sana küfür edilen tweetleri retweet etme, sil lütfen. Sen 30 yıldır bu ülkede bize bir şeyler anlattın. Sana böyle küfür edenler seni zaten sevmeyenlermiş. İzahat verme kimseye’ dedi. Kimseye cevap yazmayacağım artık, canınız sağolsun kardeşler…”
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »