23 Mayıs 2018, Çarşamba

Yazıcıoğlu davasında önemli gelişme!

Kahramanmaraş'ta 2009 yılında helikopterin düşmesi sonucu BBP'nin Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraber yaşamını yitirenlerden Erhan Üstündağ ve Yüksel Yancı'nın ailesi, müdahillik dilekçesi verdi.

23 Ağustos 2016 Salı 21:35
Yazıcıoğlu davasında önemli gelişme!
Dönemin BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ'ın ağabeyi AHMET ÜSTÜNDAĞ  ve İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı'nın ağabeyi Turan Yancı, Sivas Adliyesi  önünde basın mensuplarına açıklama yaptı.

Üstündağ, 15 Temmuz'da Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanmış  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain kalkışmasında ve son günlerde yaşanan  terör saldırılarında şehit olan güvenlik güçlerine ve vatandaşlara Allah'tan  rahmet diledi.

Ülkenin zor günlerden geçtiğini, birliğe ve dirliğe ihtiyaç olduğunu  ifade eden Üstündağ, şunları kaydetti:

"Bir gecede bu haince kalkışmayı bertaraf eden, demokrasiye sahip  çıkan, özgür, bağımsız olarak yaşamak için ant içen aziz milletimizi tebrik  ediyorum. Allah bir daha bu günleri göstermesin. Başarısız olan bu girişimle  toparlanmak isteyen FETÖ, bir süredir sessiz olan, kanla beslenen PKK terör  örgütünden yardım isteyerek, terörün kanlı yüzünü doğuda masum vatandaşlarımıza  bir kere daha göstermiştir. FETÖ, PKK, DAEŞ, Türkiye'nin iç güvenliğini ve sınır  güvenliğini tehdit etmektedir. Bu tehdide hiçbir zaman boyun eğmeyecek  devletimizin ve aziz milletimizin yanında olacağız."

Dış güçlerin ve onların uzantılarının, birçok bilgi, belge, tanık,  radar kayıtları olmasına rağmen zaman aşımı kavramını iyi kullandığını ve Muhsin  Yazıcıoğlu ile yol arkadaşlarının ölümüyle ilgili soruşturmaya takipsizlik kararı  verilmesine neden olduğunu savunan Üstündağ, takipsizlik kararına da itiraz  etmelerine rağmen henüz sonuç alamadıklarını söyledi.

Üstündağ, her ortamda Türk milletine ve yargısına güvenlerinin tam  olduğunu belirttiklerini söyledi.

Müdahillik dilekçesini Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına  iletilmek üzere Sivas Cumhuriyet Başsavcılığına teslim ettiklerini belirten  Üstündağ, takipsizlik kararı kendilerini derinden üzse de hukuki sürecin  işletilmesi için müracaatlarını yaptıklarını dile getirdi.

Üstündağ, "Davayı gerekirse Anayasa Mahkemesine, orası da olmazsa  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine götüreceğimizin bilinmesini istiyorum." dedi.

Ahmet Üstündağ, bir soru üzerine FETÖ'nün darbe girişimi sırasında  Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan'a Marmaris'te suikast girişiminde bulunan ve  tutuklananlar arasında yer alan bazı askerlerin, helikopter kazasının ardından  kaza kırım ekibinde bulunan ve helikopterden parça çalanlardan olduğunu  anımsatarak, "Ordu mensubu astsubaylar FETÖ soruşturması kapsamında  tutuklanıyorlarsa bu kazanın da FETÖ ile bir bağlantısı vardır." şeklinde  konuştu.

Helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden 6 kişiden gazeteci  İsmail Güneş'in ablası Melek İlkay'ın da müdahil olmak için dilekçe vereceği  öğrenildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »