Yeğenlerine tecavüz eden amcaya 56 yıl hapis

Erzurum'da iki küçük erkek yeğenine tecavüzden yargılanan Suat D. 56.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

10 Haziran 2014 Salı 22:40
Yeğenlerine tecavüz eden amcaya 56 yıl hapis
Erzurum'da yaşları küçük 2 erkek yeğenine tecavüz ettiği suçlamasıyla tutuklu yargılanan 34 yaşındaki Suat D., Yargıtay'ın bozma kararının ardından tekrar yargılandığı 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yine 56.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Karar sonrası Suat D. mahkeme heyetine "İçiniz rahat mı? Küfür etmeyeceğim" dedi.

Merkez Aziziye İlçesi'nde 2009 yılında Suat D.'nin, o dönem 8 ve 10 yaşlarında olan yeğenleri R.D. ile S.D.'ye tecavüz ettiği iddia edildi. Suat D.'nin 3 yıl boyunca da yeğenlerine zaman zaman tecavüz ettiği öne sürüldü. Şikayet üzerine gözaltına alınan Suat D., 11 Mayıs 2013 günü tutuklanarak Erzurum E Tipi Cezaevi'ne konuldu. 

Suçlamaları kabul etmeyen ve kendisine iftira atıldığını söyleyen amca Suat D., 15 Ocak 2013 tarihinde Erzurum 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada, yeğenleri R.D. ve S.D.'ye yönelik olarak yaptığı 'Çocuğun nitelikli cinsel istismar suçundan' 41.5 yıl, her iki yeğenine karşı 'kişi hürriyetinden yoksun bırakmak' suçundan ise 15 yıl olmak üzere toplam 56.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Temyiz edilmesi sonrası Yargıtay 14'üncü Ceza Dairesi tarafından karar bozuldu. Yargıtay, mağdur çocukların çelişkili ifadelerde bulunmalarını ve ruh sağlıklarının bozulup bozulmadığına ilişkin tespitin zamanında yapılmamasını gerekçe göstererek bozma kararı aldığını açıkladı.

Bozma kararı üzerine, sanık Suat D., Erzurum 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden yargılanmaya başlandı. Aldırılan yeni raporda da çocukların ruh ve beden sağlığının bozulduğu belirlendi. Geçen duruşmada raporun aleyhine gelmesine sinirlenen Suat D. mahkeme heyetine küfür etti. Suat D., bugün yeniden görülmeye başlanan davada 3'üncü kez hakim karşısına çıktı. 

Mahkeme heyeti, Suat D.'yi yine aynı suçlardan toplam 56.5 yıl hapis cezasına mahkum etti. Suat D. karar sonrası mahkeme heyetine, "İçiniz rahat mı? Yaptığınız adalet mi? Küfür etmeyeceğim" dedi.

Hümeyra PARDELİ/ERZURUM, (DHA)

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »