Yeni Bakan Fakıbaba'nın attığı tweet çok konuşuldu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Ahmet Eşref Fakıbaba görevi devralırken "Çok çalışacağız, üreteceğiz, üreteceğiz, üreteceğiz. Amacımız halkın, gariban insanların mutluluğudur" ifadelerini kullandı.Fakıbaba'nın törenle ilgili attığı tweet Şanlıurfa'da çok konuşuldu.

20 Temmuz 2017 Perşembe 17:26
Yeni Bakan Fakıbaba'nın attığı tweet çok konuşuldu
Yeni kabinede görev almayacak olan  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik koltuğunu Ahmet Eşref Fakıbaba'ya devretti. Faruk Çelik devir teslim törenindeki konuşmasında şu ifadeleri kullandı: " Tarım ve hayvancılık konusunu popülist, politik yaklaşımlarla değil gerçekçi politikalarla ele aldık. Tarım ve hayvancılık alanı gıda araz güvenliğinin sağlanması için, olmazsa olmaz bir alandır. Toprakların korunması için tarımsal sit alanları yaygın bir şekilde ilan edilmeye başlandı. Kimyasallardan topraklarımızın arınmasıyla ilgili yoğun çalışmalar başladı. Milli Tarım projesiyle birlikte inanıyorum ki 3 yıl gibi orta vadede Türkiye'de hayvancılık başta olmak üzere birçok alanda kendi kendine Türkiye yeter hale gelecektir. Takım oyuncusu olarak orta sahada bize verilen görevi yapma gayreti içerisinde olduk. Bundan sonra da üzerimize düşecek olana görev ne ise yerine getirme çabası içinde olacağız. Anlımın akıyla taşıdığım bakanlık bayrağını asil millete ve kadim devlete hizmet etmenin rahatlığıyla Ak Parti'ye geçmesinde  emeğim lan kendisiyle çalışmaktan onur duyduğum Sayın Eşref Fakıbaba'ya bugün devrediyorum. Bu bayrağı kendisinin çok  daha yükseklere taşıyacağını inanıyorum. "

"BU HİZMETİ  DAHA İLERİYE GÖTÜRECEĞİME İNANCIM SONSUZ"
Faruk Çelik'ten görevi teslim alan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba konuşmasında, "Bu bir nöbet değişikliği ,  bu hizmeti elimden geldiği kadar bu bayrağı alıp Türkiye için, Partim için daha ileriye götüreceğime inancım sonsuz.  Çok çalışacağız, üreteceğiz, üreteceğiz, üreteceğiz. Amacımız halkın, gariban insanların mutluluğudur" ifadelerini kullandı.


BU TWEET Şanlıurfa'DA ÇOK KONUŞULDU
Fakıbaba bugün  saat 15.00'da yapılan devir teslim töreni ile ilgili attığı tweet Şanlıurfa'da çok konuşuldu. Tören için Urfa'dan gelecek hemşerilerinin masrafa gireceğini düşünen Fakıbaba şunları yazdı:


 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »