"Yeni bir Haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bursa'da halka seslendi.

19 Temmuz 2014 Cumartesi 2: 1
"Yeni bir Haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız"
İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

-Bursa'da sizlerle muhabbet ettik, istişare ettik. 30 Mart'ta Bursa sandığa gitti kendisine yakışanı yaptı. Rabbim kardeşliğimizi daim eylesin. Rabbim Bursa ve Türkiye'yi bütün kötülüklerden muhafaza eylesin.

-12 yıl Türkiye'ye Başbakan olarak hizmet etme şerefine nail oldum. 81 vilayete 77 milyon kardeşimize ulaşmanın mücadelesini verdim. Türkiye'yi büyütmenin gayreti içinde oldum. Şimdi yeni bir makamda ülkeme milletime bayrağımıza hizmet vermek için kutlu bir yola çıktık. 10 Ağustos'ta sizler takdir ederseniz T.C'nin halk oylarıyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olacağım.

-2007'de meclis kendi cumhurbaşkanını çıkarmaya hazırlanırken bu CHP sorun çıkardı. 367 diye bir kural uydurup hukuku çiğnediler. Ne yaptık? Önce 22 Temmuz seçimleriyle size geldik ardından Anayasa halk oylamasıyla size geldik. Genel seçimlerde siz yüzde 47 ile Ak Parti dediniz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerindenki krizleri sizler artık tarihe havale ettiniz. 10 Ağustos'ta artık kararı siz veriyorsunuz. Halk anlamaz halkın aklı bu işlere yetmez dediler. Ama biz ne dedik 'Halk herşeyin en iyisini bilir.' Cumhurbaşkanını halkın seçmesine karşı çıkan CHP şimdi oy istiyor. CHP hangi yüzle halkın karşısına geleceksin? Bunlarda yüz yok ki. CHP'ye,MHP'ye, HDP'ye gönül veren kardeşlerim 10 Ağustos'ta gereken cevabı vermeye hazır mıyız? Bunlar Sabah başka akşam başkadır. Hiç bir zaman dürüst olmadılar, ilkeli siyaset yapmadılar. Bunlar eski Türkiye'nin karanlığından beslendiler. Günlerce hesap yaptılar, şekiller çizdiler ortaya çıka çıka Paralel bir aday çıktı. Sabah akşam Pensilvanya'ya yaranmaya çalışıyor. Bursa'daki kardeşim bu adayı hazmedemedi hazmedemeyecek. Bu aday CHP'ye MHP'ye gönül veren kardeşlerime de dayatıldı. Parti yönetimlerine dayattılar ama tabana dayatamadılar.

-3 koyun teslim edin kaybeder. Bunlara güven olmaz. Şimdi çıkmış 'tıpış tıpış sandığa gideceksiniz oy vereceksiniz' diyor. kendi seçmenini adeta koyun yerine koyuyor. Partilerin seçmenleri koyun olmadıklarını 10 Ağustos'ta gösterecekler. 30 Mart'ta kaybettiler yüzsüzlük yaptılar o koltuklarında oturmaya devam ettiler. MHP Genel Başkanı aylardır şahsıma 'Sen Çakaya'ya çıkamazsın' diyordu. Herhalde çıkacağımızı anladı çark etti. Şimdi 'Erdoğan Cumhurbaşkanı olduğunda onunla görüşme yapmayız' diyor. Sayın Bahçeli biz sizden bu sözleri çok duyduk. CHP'Eşi başörtülü cumhurbalkanının respsiyonuna gitmeyiz' diyordu. Sayın Gül resepsiyon yaptı. Bunlar tıpış tıpış gittiler. Bunlarda dürüstlük yok yalan çok.

-MHP'nin yönetimi verilen talimatlarla yürüyor. İradelerini CHP'ye Pensilvanya'ya kiraya verdiler. Kendi iradesiyle hareket etmeyen CHP'ye MHP'ye milletim gereken dersi verecektir.

-Biz göreve geldik. Ortada karşımda 2 tane aday var. Bunların bu ülkede esamasi nedir? Ne emekleri var. 230 milyar dolardan milli geliri aldık 850 milyar dolara çıkardık. Şu anda CHP, yavrusu DSP, MHP, ANAP IMF'ye borçlandılar biz geldik sıfırladık. Aynı şekilde MB'nin döviz rezervi 27,5 milyar dolardı şimdi ne oldu 135 milyar dolar. Hani bu MHP milliyetçiydi? Bunlar kafatası milliyetçisi. Artık ayakları üzerinde duran bir Türkiye var. Bu millet sıradan bir millet değil ama bunlar bizi ezdirdiler. Yola çıkarken ne dedik? Tek millet, tek bayrak, tek Vatan, tek devlet. 79 senede 6 bin 100 km duble yol yaptılar biz 12 senede 17 bin km bölünmüş yol yaptık.

-Bu Ramazan Filisitin'de acı haberleri aldığımız bir Ramazan. Terör devleti İsrail günlerdir Gazze'yi bombalıyordu şimdi kara harekatına başladı. 240'tan fazla masum şehit edildiler. İsrail okulları camileri acımasızca vurmaya devam ediyor. Dünya ne yazık ki susuyor. Bizim de Filistin için Gazze için sesimizi yükseltiyor olmamızdan birileri ciddi manada rahatsız oluyor. İstiyorlar ki biz de susalım ama biz Türkiye Cumhuriyeti devletiyiz. Herkes susar biz susmayız. Filistin'den roketler atılıyormuş? Bir kişi ölmüyor nasıl oluyor bu iş. Hepsi Oyun numara. Yeni bir Haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız. Batı'ya sesleniyorum; Bu dürüst bir yaklaşım değil. Bu yarın sizleri de boğacaktır.

-Ukrayna hava sahasında Malezya uçağı maalesef Rusya tarafından füzeyle vurularak indirildi. Uçaktaki yolcuların yaklaşık 160 tanesi Hollandalı. Bakınız, Hollanda'dan Malezya'ya gidecek ve bu uçak Ukrayna sahasında vuruluyor. Bu nasıl bir yaklaşımdır, bu nasıl bir anlayıştır? Hani dünya barışı için koşacaktık? Hani dünya barışına çalışacaktık?

-Hani dünya barışına koşacaktık. Bunlar ben güçlüyüm istediğim gibi vururum diyenlerden. Biz de diyoruz ki bu gücü bir yere kadar kullanacaksınız. Bütün tuzakların üzerinde bir tuzak var o da sizi vuracak. Bizim Filistin'in hakkını savunuyorolmamızdan içeridekilerden bazılar da rahatsız. Pensilvanya'nın uşakları rahatsızlar. Yayın organlarında İsrail'in haberini görüyor musunuz? Bunlar İsrail destekli bir hareket olarak gidiyorlar. CHP Genel başkanı İsrail için bir şey söyleyebildi mi? Milletin değil başka çevrelerin adayı olursanız işte böyle olursunuz.

-Artvin Hopa'da Filistin'e yardımlar yapmış yardım vakfına alçaklar saldırı düzenlediler. Bu CHP, MHP onların monşer adayı ağızlarını açmadılar. Bunlar nasipsiz. Bize susmak yakışmaz.

-Küçük devletler korkarlar susarlar. Biz küçük değiliz. Ey AB neden susuyorsunuz? Filistin'de insanlık onuru ölüyor neden susuyorsunuz? BM'ye soruyorum daha ne kadar susacaksınız? İnsan hakları örgütleri daha ne kadar 3 maymunu oynayacaksınız? Filistinli çocuklar çocuk değil mi? Kadınlar kadın değil mi? İsrailli bir kadın milletvekili çıktı. Kadınlık adına rezalet. Ne diyor? Bütün Filistinli anneler ölmeli. Dünyadan bir tepki duydunuz mu? Dünya seyretse biz seyretmeyeceğiz. İslam ülkeleri sırtını dönse de biz dönmeyeceğiz. Elimizle dilimizle bir şey yapamasak da Hakka haykırmaya devam edeceğiz.

-12 yıl Bursa'nın sorunlarıyla yakından ilgilendim. İki yıl önce Bursa Yüksek Hızlı Tren Projesi'ni başlattık. Yapımı devam ediyor. YHT bitince Ankara-Bursa arası 2 saat 15 dakika olacak. Bursa-Gemlik demiryolu hattının da proje çalışmaları devam ediyor. İnanın Bursa'ya yaptığımız hizmetleri anlatmaya kalksam saatler yetmez. Allah nasip eder de milletimin teveccühüyle Cumhurbaşkanlığı'na seçilirsem deam eden tüm hizmetlerin takipçisi olacağım. Hiç bir hizmet yarım kalmayacak.

-Biz yolsuzlukla, yasaklarla, yoksullukla mücadele dedik bunu başardık. Biz millete hizmetkar olmaya geldik. 10 Ağustos'ta sandıklarda tarih yazılacak.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »