Yeni Esenyurt Belediye Başkanı belli oldu!

Esenyurt Belediye Başkanlığı'na AK Parti'nin adayı Ali Murat Alatepe seçildi. Seçimde CHP'liler oy kullanmazken, Alatepe 32 oy aldı.

20 Aralık 2017 Çarşamba 16:33
Yeni Esenyurt Belediye Başkanı belli oldu!
Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun istifa etmesinin ardından boşalan Esenyurt Belediye Başkanlığı koltuğu için olağanüstü toplanan belediye meclisi yeni başkanı seçti. Başkanlık için  AK Parti grubu, Esenyurt ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Ali Murat Alatepe'yi aday gösterdi. CHP grubu ise aday çıkarmadı. 45 üyeli Esenyurt Belediye Meclisi'nde AK Parti'nin 32, CHP'nin ise 13 üyesi bulunuyor. CHP'lilerin oy kullanmadığı seçimde yeni başkan kullanılan 33 oyun 32'sini alarak seçildi.

Ali Murat Alatepe Kimdir?
 1966 Erzurum Merkez Doğumlu Ali Murat Alatepe, İktisat fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü mezunu.  İktisat fakültesi Kamu Yönetimi 4'üncü sınıfta eğitimine devam ediyor. Emlak değerleme ve yatırım uzmanı.
  2004 yılından beri AK Parti’de siyaset yapıyor, partinin çeşitli kademelerinde Birim Başkanı, 2006-2016 arası seçim ve referandumlarda SKM Başkanı ve Başkan yardımcısı olarak görev aldı. 2 dönemdir Meclis Üyesi olan Alatepe, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi. İBB Halkla ilişkiler Komisyonu Başkan Vekili. Kızılay ve İlim Yayma Cemiyeti kurucu Başkan Yardımcısı.  11 yıldır Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olan Alatepe, 10 yıldır Kıraç Spor kulübü başkanı olarak görev yapıyor.
  9 yıldır Erzurum Dernekleri Siyasi Koordinatörü olan Ali Murat Alatepe, Erzurumspor İstanbul Çalışma Grubu Halkla İlişkiler Başkanı. İngilizce bilen Alatepe, evli ve 3 çocuk babası.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »