YGS giriş yerleri açıklandı

Milyonların beklediği YGS giriş yerleri açıklandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinecek.

2 Mart 2017 Perşembe 18:44
YGS giriş yerleri açıklandı
ÖSYM tarafından, 12 Mart'ta yapılacak Yükseköğretime  Geçiş Sınavına (YGS) başvuran adayların, sınava giriş belgeleri internet  üzerinden erişime açıldı. 

 ÖSYM SINAV GİRİŞ YERLERİ TIKLA-SORGULA
 

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, YGS'ye başvuran  adayların sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemi tamamlandı. Adaylar,  sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, TC kimlik  numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr  internet  adresinden edinecek.

Sınav giriş belgesinin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina,  salon bilgileri ile adayın fotoğrafı yer alacak. Adayların, belgelerinin  yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermeleri  gerekecek.

Adaylar, internetten sağlayacakları bu belgelerin renkli ya da siyah  beyaz çıktısını sınav günü yanlarında bulunduracak.

Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında  herhangi bir yazı, resim, işaret bulunmayacak.

Duyuruda, bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta  ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal  aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az bir saat önce  sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmalarının, sınav salonlarına zamanında  alınabilmeleri açısından önemi vurgulandı.

Adaylara, YGS'nin başlama saatinden 15 dakika önce sınav binalarına  alınma işlemlerinin tamamlanacağı ve saat 09.45’ten sonra sınav binalarına giriş  yapılmayacağı hatırlatıldı.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »