Yılbaşı tatili dört gün oldu

Tüm kamu kurumlarında çalışanlar 2 Ocak 2015 tarihinde idari izinli sayılacak. Böylece yılbaşı tatili 4 güne çıkmış oluyor.

31 Aralık 2014 Çarşamba 0:34
Yılbaşı tatili dört gün oldu
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2 Ocak Cuma günü tüm okulların da tatil olduğunu bildirdi. Başbakan Davutoğlu'nun genelgesiyle tüm kamu kurumlarında çalışanlar 2 Ocak Cuma günü idari izinli sayılacak.

DAVUTOĞLU İMZALADI
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun imzaladığı ve tüm kamu kurumlarına gönderilen bir genel yazı ile 2 Ocak 2015 Cuma günü tüm kamu personeli idari izinli sayılacak.
 
GEREKLİ TEDBİRLER ALINACAK
 
Ancak, kamu kurumları kamu hizmetlerinin aksamaması için gerekli tedbirleri alacak ve bunun için gerekli personeli görev başında tutacak.
 
TATİL KAÇ GÜN OLACAK?
 
1 Ocak Perşembe ardından 2 Ocak cuma günü de tatil edildi. Cumartesi- Pazar da birleştirilince yılbaşı tatili 4 güne çıkmış oldu.
 
OKULLAR DA TATİL OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2 Ocak Cuma günü tüm okulların da tatil olduğunu bildirdi.

MEB yetkilileri, Başbakanlık imzalı genel yazı doğrultusunda, 2 Ocak Cuma günü tüm okulların tatil olacağını belirtti.

İSTANBUL'DA ÖNLEMLER ALINDI

İstanbul Valiliği, yılbaşı günü ve gecesini,  vatandaşların huzur ve güven içinde geçirmeleri ve mağdur olmadan ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılayabilmeleri için bazı önlemler aldı.

Valiliğin açıkladığı önlemler şöyle:

1. Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezlerinde, otogar ve toplu taşıma araçlarına ait istasyonlarda, kamuoyunun yoğun ilgisinin bulunduğu ve kutlamaların gerçekleştirildiği meydan ve alanlar ile eğlence yerlerinde, güvenlik birimlerimizce gerekli tüm emniyet tedbirleri alınacaktır.

2. Trafik ekiplerimiz tarafından ulaşım güvenliği konusunda vatandaşlarımıza yardımcı olmak üzere her türlü tedbir alınacaktır.

3. Belediye, Sağlık, Emniyet ve Jandarma personelince yılbaşı nedeniyle görevlerin aksamaması için her türlü tedbir alınarak, nöbet hizmetleri aksatılmadan yürütülecektir. 

4. Belediye zabıta, gıda kontrol ve vergi denetim görevlileri ekipler halinde denetim ve kontrollerini sıklaştıracaklardır.

5. Sağlıkla ilgili konularda ve yangın tehlikelerine karşı gerekli tedbirler alınacak ve görevlendirilecek ekipler her an müdahaleye hazır vaziyette bulundurulacaktır.

6. Telefon arızaları ile elektrik, su, doğalgaz kesinti ve arızalarına karşı ilgili kurumlarca göreve hazır ekipler oluşturulacaktır.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »