Yıldırım: 100 yıl ertelenen bir hesap var

Başbakan Binali Yıldırım,"Türkiye zor bir bölgede. Etrafında 100 yıl ertelenen bir hesap var. O hesap tekrar önümüze konulmuş. En önemli dış politika hedefimiz dostulukları artırmak. İçeride de dostlarımızı artıracağız" dedi.

11 Temmuz 2016 Pazartesi 19:20
Yıldırım: 100 yıl ertelenen bir hesap var
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Siyaset Akademisi'nde konuştu.Konuşmasında  Türkiye'nin dış politika hedefine vurgu yapan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Düşünün Bakanlar Kurulu'nun toplanması bile büyük bir olay oluyordu. MGK toplantısı yapılırken acaba memleketin gündemi nasıl değiştirilecek deniyordu. Böyle bir Türkiye vardı. Gizli iktidar ortaklarımızın olduğunu başa gelince anladık. 27 Nisan elektronik belgesine millet kilitlenmişti. O elektronik muhtarıyı "yanlış adrese gönderdiniz" dedik. Postaladık gitti.

Vesayet ortakları durmadı. Yargı darbeleri, paralel çete... Bütün bunların üstesinden gelerek bugünlere geldik. Türkiye'nin daha fazla insan onurunu yüceltecek yeni yeni uygulamaları getirmesi gibi bir sorumluluğumuz var. Bu hareketin kurucusu, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'dır. Memleketin işlerini en iyi şekilde yapmanın gayreti içerisindeyiz.

"100 YIL ERTELENEN HESAP"

Türkiye zor bir bölgede. Etrafında 100 yıl ertelenen bir hesap var. O hesap tekrar önümüze konmuş şekilde. Türkiye bir yandan ülkede vatandaşın huzurunu, güvenliğini sağlama gayretinde devam ederken, güney komşularımızda meydana gelecek muhtemel olayları da takip ediyor. Terörü gündemin en altına getirmemiz bizim en büyük önceliğimizdir. Bu operasyonlar bitmez. Ne zamana kadar bitmez.

"İÇERİDE DE DOSTLARIMIZI ARTIRACAĞIZ"

En önemli dış politika hedefimiz dostulukları artırmak. İçeride de dostlarımızı artıracağız.

"KİMSE BİZE NASİHAT VERMEYE KALKMASIN"

Terör olayları ve terörle mücadeleye de değinen Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü :

"Terörü Türkiye'nin içerisinde kontrol altına almamız, gündemin en alt sıralarına indirmek birinci önceliğimizdir. Kimse bize nasihat vermeye kalkmasın. Bu operasyonlar neden bitmiyor diye soru sormaya cüret etmesin kimse. Bu operasyonlar bitmez.

Biz ne zaman ki, bu bölücü terör örgütü, sivil insanları öldürmeye devam ederse, askerimize, polisimize, korucumuza silah doğrultup onları şehit etmeye devam ederse, vatandaşlarımıza korku salarak onların hayatını zehir etmeye devam ederse, ülkemizin her köşesinde vatandaşlarımız rahatça seyahat edemezse bu operasyonlar elbette devam edecek.

Bu konuda büyük bir mesafe aldık. Terör örgütünde büyük bir paniğin olduğunu görüyoruz. Destekçilerini ikna edemiyorlar. Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlarımızın desteğini alamıyorlar. 

7 Haziran öncesi ve 1 Kasım sonrası resim tamamen değişti. O dönemde baskı ve korkuyla bölge insanlarını yanlarına çektiler, çözüm sürecinin verdiği şartları kullanarak. Şimdi gittikleri yerlerden elleri boş dönüyorlar. Devlete olan güven günden güne artıyor." 
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »