23 Mayıs 2018, Çarşamba

Yıldırım: ABD, YPG'nin Rakka'da kalmayacağını söyledi

İngiltere'nin başkenti Londra'da gazetecilere konuşan Başbakan Binali Yıldırım, ABD'nin terör örgütü YPG'ye ağır silah vermesinin ABD-Türkiye ilişkilerine zarar vereceğini söyledi.

12 Mayıs 2017 Cuma 17:46
Yıldırım: ABD, YPG'nin Rakka'da kalmayacağını söyledi
Binali Yıldırım, ABD'nin terör örgütü YPG'ye ağır silah vermesinin ABD-Türkiye ilişkilerine zarar vereceğini söyledi."YPG, PYD, Türkiye için terör örgütüdür, PKK ile aynıdır" diyen Başbakan Yıldırım bunlarla işbirliği ciddi devletlere yakışan bir şey değil, ABD bir mecburiyet olduğundan bahsetti, biz buna katılmıyoruz" şeklinde konuştu.

'DEMOGRAFİK YAPININ DEĞİŞMEYECEĞİNİ SÖYLEDİLER'

Yıldırım, şöyle devam etti: (ABD'ye) bir kez daha düşünmelerini ve bu durumun Türkiye-ABD ilişkilerine zarar vereceğini ifade ettik. (ABD'liler) Rakka operasyonundan sonra bize YPG unsurlarının (bölgede) kalmayacağını, demografik yapının değişmeyeceğini ifade ettiler.

İNGİLTERE'YLE SERBEST TİCARET ANLAŞMASI

İngiltere'yle serbest ticaret anlaşmasının imzalanacağını da açıklayan Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu: "İngiltere'nin AB'den çıkışı sonrası İngiltere'yle serbest ticaret anlaşmamız hazır olacak ve en yakın zamanda imzalanacak." 

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »