Yıldırım'dan FLAŞ İsrail açıklaması

Alman Savunma Bakanı'na İncirlik'i ziyaret için izin vereceklerini belirten Başbakan, Rusya ile ilişkilerde de güzel gelişmeler yaşandığını ve yakında bunu paylaşacaklarını söyledi.

27 Haziran 2016 Pazartesi 18:40
Yıldırım'dan FLAŞ İsrail açıklaması
Türkiye ve İsrail arasındaki tarihi anlaşmanın detaylarını paylaşan Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilerin sorusu üzerine Almanya ve Rusya ilişkileri üzerine de açıklamalar yaptı.

Almanya Savunma Bakanı'nın İncirlik Üssü'nü rahatlıkla ziyaret edebileceğini vurgulayan Başbakan, "Türkiye izin verecek, Almanya Savunma Bakanı  İncirlik'i rahatlıkla ziyaret edebilir herhangi bir sorun yok" dedi.

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen geçen hafta Bakanlık Müsteşarı Ralf Brauksiepe ve bir grup parlamenterden oluşan heyetin İncirlik Üssü ziyaretine Türkiye tarafından izin verilmemesi karşısında, bizzat kendisinin bu ziyareti gerçekleştireceğini dün açıklamıştı.

'RUSYA İLE GÜZEL GELİŞMELER VAR'

Düşürülen uçakla birlikte krize giren Rusya ve Türkiye ilişkileri için ise Yıldırım, güzel gelişmelerin yaşandığını ve bunu yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Yıldırım, "Türk milleti de Rus milleti de bu krizin artık ortadan kalkmasını  istiyor, bunun çok anlamlı olmadığını düşünüyor. Bize düşen de irade sahiplerine  düşen de bir an önce milletimizin, vatandaşlarımızın bu beklentilerini karşılamak  olmalıdır. Bu yönde de güzel gelişmeler var, yakın zamanda bunları da  milletimizle paylaşacağız" diye konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »