Yılın son Bakanlar Kurulu toplantısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan 2014 yılının son Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.

30 Aralık 2014 Salı 5:35
Yılın son Bakanlar Kurulu toplantısı
Başbakan Davutoğlu başkanlığında, Başbakanlık Merkez Bina'daki toplantı yaklaşık 6 saat 15 dakika sürdü. Başbakan Davutoğlu, Bakanlar Kurulu'nun ardından Ak Parti Genel Merkezi'nde toplanacak, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına başkanlık edecek.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç açıklamalarda bulundu.

-Arınç, "Sayın  Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Bakanlar Kurulu toplanmasını uygun buluyoruz ve  bundan istifade edebileceğimizi de ümit ediyoruz" dedi.

-Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Cizre'deki  olaylara ilişkin, "Bu olaylar, yıllardır terörden beslenenlerin, terörü bir rant  olarak görenlerin eski alışkanlıklarından vazgeçmemek için ayak sürüdüklerini,  PKK içerisinde derin yapılanmaların olduğunu, Çözüm Süreci'ndeki ilerlemelerin bu  derin yapıları rahatsız ettiğini, son derece otoriter bir yapıya sahip olan  örgütün bölge genelinde herhangi bir farklılığa, değişik bir sese ve renge de  tahammül edemediklerini gösteriyor" dedi.

-Arınç, kişisel verilerin  korunmasıyla ilgili kanun tasarısına ilişkin, "Kanun kapsamında öngörülen  bireylerin sağlık, etnik köken, dini inançları, özel nitelikli kişisel verilerine  ilişkin herhangi bir şikayet, başvuru ve rahatsızlıklarını iletebilecekleri bir  kurulun oluşturulması son derece önemli bir adımdır. Kanun, çağdaş hukuk normları  içinde ve insanların özel hayatının korunmasını amaçlayan fevkalade olumlu bir  kanun tasarısıdır. Meclisimizde öncelikli olarak görüşülecektir" dedi.

-Arınç, kredi ve  burslarda artış yapılacağını belirterek, 2014'te aylık 300 lira olan kredi ve  burs miktarının 2015'te 330 liraya yükseltileceğini, yüksek lisans öğrencilerine  660 lira, doktora öğrencilerine ise 990 lira ödeneceğini bildirdi.

-Arınç, "Şu anda Cizre'de  olayların yaşandığı günlere hitaben olumlu noktada asayişin tamamen sağlandığını  ve sükunetin avdet ettiğini söyleyebilirim" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »