23 Haziran 2018, Cumartesi

Yılmaz Özdil'den Hürriyet bombaları! Bundan sonra nerede yazacak?

Yılmaz Özdil Hürriyet'ten gidişinin perde arkasını “Halk Arenası” programında usta gazeteci Uğur Dündar’a anlattı...

5 Eylül 2014 Cuma 17: 8
Yılmaz Özdil'den Hürriyet bombaları! Bundan sonra nerede yazacak?
Ağustos ayında Hürriyet'in yazısını sansürlemesi nedeniyle gazeteden ayrılan Yılmaz Özdil dün akşam Halk TV'de Uğur Dündar'ın sunumuyla yayınlanan 'Halk Arenası' programına konuk oldu.

WASHINGTON POST YA DA NEW YORK TIMES!
Hürriyet'ten sonra nerede yazacağı merak konusu olan Özdil, Dündar'ın sorusuna "Bundan sonra Washington Post ya da New York Times" gazetesinde yazarım herhalde" diye yanıt verdi. Öte yandan, programın diğer konuklarından Müjdat Gezen ise esprili bir şekilde "Yılmaz bana söyledi, bundan sonra Sözcü'de yazacak" dedi.

YAZIMIZIN YAYINLANMADIĞI YERDE CEKETİMİZİ ALIR GİDERİZ!
Hürriyet'ten ayrılış nedeni sorulan Özdil programda şöyle konuştu: 
Birincisi ben yazarım basar değilim. Ben yazımı gönderdim. Yayınlayamayız dediler, 'siz bilirsiniz' dedim. Hadise bundan ibaret. Neticede biz kendimize Çetin Emeç, Uğur Dündar'ı kendisine idol edinmiş bir nesle aidiz. Yazımızın yayınlanmadığı yerde bizim ceketi alıp çıkmamız kadar doğal bir şey olamaz.

ORADA OLMASAM DA HÜRRİYET TÜRKİYE'NİN AMİRAL GEMİSİDİR
Sayın Vuslat Doğan Sabancı'ya çalışıyor olmanın onurunu yaşadım. Basılmayan yazıya sitem etmekten çok 7 senedir yazdırılanlara teşekkür etme taraftarıyım. Bu 7 senede ben Hürriyet'te 2 bin küsur yazı yazdım. Bu 2 bin 700 1 adet tekzip bile yemedim bir tek kuruş tazminat cezasına çarptırılmadım, kaybedilmiş bir davam yok. Bekir Coşkun'dan aldığım köşeyi tertemiz emanet ettim. Orada çalışsam da çalışmasam da Hürriyet gazetesi Türkiye'nin amiral gemisidir.

CANLI YAYINDA ÖZDİL'E SÖZCÜ İÇİN KULİS!
Fakat programın konuklarından Müjdat Gezen’de bu cevaba esprili bir şekilde ”Yılmaz bana söyledi bundan sonra Sözcü’de yazacak” dedi. Uğır Dündar’ın da bu konudaki fikri, Özdil’in bundan sonra Sözcü ailesine katılması gerektiği yönündeydi.

Sözcü gazetesinin "objektif, sansür uygulamayan ve Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden birisi" olduğunu belirten Dündar, açık şekilde Özdil’i kendi gazetesine katılmaya davet etti. Özdil’in kesin kararı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »