23 Mayıs 2018, Çarşamba

Yol kesen PKK'lılar 5 aracı yaktı, 6 kişiyi kaçırdı

Tunceli Pülümür'de yol kesen PKK'lılar, Jandarma Karakol Komutanlığı inşaatına beton taşıyan 5 beton mikserini ateşe verip yaktıktan sonra 5 şoför ve 1 firma yetkilisini de kaçırdı.

16 Haziran 2014 Pazartesi 23: 8
Yol kesen PKK'lılar 5 aracı yaktı, 6 kişiyi kaçırdı
Tunceli'nin Pülümür İlçesi Kırmızıköprü Köyü yakınlarında yol kesen PKK'lılar, yapımı süren Jandarma Karakol Komutanlığı inşaatına beton taşıyan 5 beton mikserini ateşe verip yaktıktan sonra 5 şoför ve 1 firma yetkilisini de kaçırdı.

Pülümür'ün yapımı devam eden Kırmızıköprü Köyü'ndeki Kırmızıköprü Jandarma Karakol Komutanlığı inşaatına Bingöl'den beton taşıyan 5 beton mikserinin önü bu sabah saatlerinde Tunceli-Erzincan karayolunun 45'inci kilometresindeki Ağlayan Kayalar Mevkii'nde silahlı 15 kadar PKK'lı tarafından kesildi. 

PKK'lılar şoförlerini indirdiği araçları yolu kapatacak şekilde karayolunun ortasına çektikten sonra ateşe vererek yaktı. PKK'lılar daha sonra yoldan geçen araçları durdurup içindeki yolculara örgüt propagandası yaptı. PKK'lılar, karakollar ve HES'lere hiç şekilde malzeme taşınması ve bölgede orman kesimlerine izin vermeyecekleri yönünde propaganda yaptıkları öğrenildi.PKK'lılar daha sonra yaktıkları araçların 5 şoförü ile 1 firma yetkilisi olmak üzere 6 kişiyi yanlarına alarak bölgeden kaçtı.

PKK'lıların bölgeden ayrılmasının ardından yakılan araçlar akşam saatlerine kadar karayolundan kaldırılmadı. Yoldan geçen diğer araçlar ise yakılan araçların arasından geçerek yollarına devam ettiği görüldü.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »