YouTube videoları neden takılıyor?

Google, YouTube’da video izlerken yaşanan takılma ve yavaş yüklenme sorunlarının kendisinden kaynaklanmadığını açıkladı ve yeni geliştirdiği Video Kalite Raporu ekranını devreye soktu.

11 Temmuz 2014 Cuma 2:20
YouTube videoları neden takılıyor?
Dünyanın en popüler video paylaşım portalı YouTube, neredeyse tüm internet kullanıcılarının en uğrak sitelerinden bir tanesi. Her gün üzerinden milyonlarca video izlenen YouTube, bazen kullanıcıları yavaş yükleme ve takılma sorunları ile çileden çıkarıyor. Google ise bu sorunlar yüzünden suçlanması gerekenin kendisi olmadığını belirtiyor.

[youtube] Google uzun bir süredir, videoların yüklenme problemlerinin internet servis sağlayıcılarından kaynaklandığını söylüyordu. YouTube’a yeni eklediği Video Kalite Raporu açılır pencereleri ile de bu iddiasını kanıtlamaya başladı. Bu pencereler, izlemeye çalıştığınız videonun neden takıldığını ve yavaşladığını size söylüyor.

İnternet bağlantı hızınızı, bölgede bulunan diğer sağlayıcıların sunduğu hızları gösteren ve kendi hızınızı diğer sağlayıcıların sundukları ile karşılaştırmanızı sağlayan bu pencere, bağlantı verilerinizden yola çıkarak, videoyu hangi kalitede izlemeniz gerektiğini de bildiriyor.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »