YPG savaşçısı IŞİD'in elinde mi?

YPG yetkilileri eski İsrail askeri Gill Rosenberg'in Kobani'de IŞİD'in eline düştüğü iddiasını kesin bir şekilde yalanladı.

2 Aralık 2014 Salı 6: 4
YPG savaşçısı IŞİD'in elinde mi?
YPG saflarında savaşan çok sayıdaki yabancı savaşçı arasında en çok dikkat çeken isimlerden olan Kanada asıllı eski İsrail askeri Gill Rosenberg'in IŞİD'e esir düştüğü iddiasına Kürt kaynaklardan yanıt geldi.

Bölgeyi yakından takip eden gazeteci Mutlu Çiviroğlu'nun geçtiği habere göre YPG yetkilileri Gill Rosenberg'in IŞİD'in eline düştüğü iddiasını kesin bir şekilde yalanladı. Rosenberg'in güvende olduğu ve Kobani dışındaki bir cephede YPG saflarında bulunduğunu kaydeden YPG kaynakları sözkonusu iddianın IŞİD propagandası amacıyla gündeme getirildiğini vurguladı.

Bir YPG yetkilisi Çiviroğlu'na yaptığı açıklamada "Eğer esir düştüyse IŞİD neden fotoğrafını yayınlanmıyor? IŞİD Kobani'de YPG karşısında yaşadığı yenilgiden sonra, bu tür söylentiler yayıyor. Onunla dün görüştük ve durumu oldukça iyi." dedi. YPG kaynakları Rosenberg'in konuşmaya yetkili olmadığını ve güvenliği konusunda endişe edecek bir durumun sözkonusu olmadığını vurguladı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »